Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes mellett munkavállalás....

Gyes mellett munkavállalás. Le kell jelenteni a máknál? állami cég, a fizetést se értem. Segítség?

Figyelt kérdés

most gyesen vagyok.

januárban kezdek egy állami cégnél dolgozni.

ezt le kell jelenteni valahol? Mák, Nav, EB?


és kérjem az adókedvezményt a fizetésbe? vagy jobb évente visszaigényelni egy összegben? és az havi 10 ezer egy gyerekre?(apa nincs)


elmondták, hogy 8-15-ig vagy 16-ig van munkaidő(nem pontosan emlékszem)de rendszerátállás miatt most a rengeteg munkára való tekintettel napi 10 órázni kell este 7-ig is, ill alkalmanként szombaton is bemenni jó pár hónapon át.

aztán a fizetésre tértek rá hogy nyelvvizsgámmal stb számolva x összegre vagyok besorolva, plusz kafetéria.

szerintetek ebben benne a túlóra, vagy az plusz lesz?

sajna ott nem jutott eszembe megkérdezni most gondolkodtam el rajta.


2015. dec. 10. 14:30
 1/5 A kérdező kommentje:
*EP
2015. dec. 10. 14:31
 2/5 anonim ***** válasza:

elméletileg kell értesíteni a mákot, de ha nem teszed se történik semmi, kapod a gyest a fizu mellé. sőt mivel állami cég, te egyszerre fogod kapni.

azt, hogy mennyi lesz a fizud, azt csak te tudod, főleg, hogy összeget nem is írtál, nem gondolod, hogy ebből az x-ből bárki megmondja, hogy ez annyi vagy nem annyi :D

csak halkan írom, én még nem hallottam olyanról, hogy állami cég fizet túlórát, bár én másik szektorban dolgozom, lehet azért


a családi adókedvezményt úgy kéred ahogy akarod vagy neked jobb, nem lesz se kevesebb se több sehogysem, szóval döntsd el, hogy évi 1x nagyobb összeg vagy 12-re elosztva havonta...

2015. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
140 netto
2015. dec. 10. 14:41
 4/5 A kérdező kommentje:

meg annyit mondtak csak hogy bejelentkezéses a rendszerük, tehát az órákat nyilvántartják, hogy mennyit van bent az ember.

komolyan nem tudom a fizut a napi 8 v napi 10 órára értették e

2015. dec. 10. 14:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem 8 óra, hány órát írtak a szerződésedbe.

Amit 8 órán felül kapsz, az túlóra. Hivatalosan nem is dolgozhatsz elvileg heti 40 óránál többet (persze vannak kivételek), ha igen, akkor az túlóra.

2015. dec. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!