Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha tartósan beteg/fogyatékos...

Ha tartósan beteg/fogyatékos gyermekkel vagyok meghosszabbított GYES-en, ami mellett alkalmi munkáim voltak megbízási szerződéssel, és jelenleg babát várok, mit igényelhetek?

Figyelt kérdés
2016. jan. 10. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg mindent, ami egy második gyerekre járna, tehát kaphatsz egyszerre GYES-t és a második babára járó-ha járna T-gyás, GYED, GYES, stb.-t is. Az alkalmi munkákat viszont nem tudom, hogy hogy kavarnak be a képbe.
2016. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mennyi volt meg egyébként, mármint időben, hány nap az elmúlt bő 1 évben?

mondjuk mindegy, mert sajnos szülés pillanatában is kéne biztosítási jogviszony, neked olyanod meg nem is volt, szóval így kiesik :( vagy találsz valamit esetleg, de úgy tudom, hogy a megbízási nem számít bele, de erre nem esküszöm ;)


szóval az amit most is kapsz, gyes és kicsivel magasabb lesz a csp, 13.300.- a másodikra, az elsőre meg 26E körül, na meg a férjed igénybe veheti majd az adókedvezményt ami 25000.-

2016. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az alkalmi munka egyszerusitett foglalkoztatas kereteben nem szamit biztositotti idonek! es mivel egyebkent sem leszel.biztositott a szules napjan, csak gyes es csaladi fog jarni illetve az adokedvezmeny a parodnak
2016. jan. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdés: oké, hogy gyesen vagy, de fennáll a munkaviszonyod és fizetés nélkülin vagy ott?
2016. jan. 11. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a fizetes nelkuli max 3 ev lehet...o hosszabbitott gyesen van...gondolom.meszuntettek neki
2016. jan. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, a fizetés nélkül ilyen esetben tovább tart.
2016. jan. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Megpróbálom összeszedni...

Szóval 2006-ban mentem a munkahelyemről TGYÁS-ra, majd GYED-re. Még a GYES lejárta előtt ugyanerre a munkahelyre mentem vissza dolgozni (időközben átszerveztek ugyanennek a cégcsoportnak egy másik cégéhez, de a munkaviszonyom folyamatos volt). A GYES közben megszűnt, de két év múlva kiderült, hogy gyermekem autista, ezért meghosszabbított GYES-re vettek vissza, ami mellett korlátlanul lehet dolgozni, így maradt a munkaviszonyom még egy darabig, majd leépítés miatt néhány hónap után megszűnt (amikor már GYES-en voltam). Utána már csak megbízási szerződéssel dolgoztam GYES mellett, viszonylag folyamatosan.

2016. jan. 11. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!