Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha külföldön lakom, kapok a...

Ha külföldön lakom, kapok a gyerek után pénzt Magyarországról?

Figyelt kérdés

Diplomás gyedre lennék jogosult, mert a diplomám megszerzése után kb 4 hónap múlva születik a gyerekem.


Viszont a párom nem magyar és hozzá költöznék miután lediplomáztam, így a baba már kint születne.


Ennek ellenére kaphatnék Magyarországról GYED-et? (ha mondjuk az eddigi magyar lakcímemen, szóval a szüleimén bejelentkezve maradok?)


Illetve azt az egyszeri támogatást amit a baba születésénél adnak, megkapnám?


Gyest?


2016. jan. 12. 17:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

dehogy kapnál. se gyedet, mivel nem laktok itthon, se anyaságit, mivel nem itthon szülnél, és gyest szintén nem, mert nem itt laknátok.

ha meg itthon maradsz bejelentkezve akkor még egy jó nagy büntetésre is számíthatsz, hiszen aki itt lakik annak itt vannak kötelezettségei. pl. szülés után ki kell mennie az orvosnak, védőoltásokat kell kapnia, stb.

ezeken mondjuk a gyerek 3 napos korában megbuksz, még igényelni se lesz időd a támogatásokat és már több százezres bírságotok lesz... persze attól függ hova mentek, tavaly egy olaszországban élő család 2 milliós bírságot kapott magyarországról mert nem jelentették le, hogy kint laknak...

2016. jan. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Persze,meg házat is két autóval!
2016. jan. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Oké, értem, köszi a választ. Azért nem kell ilyen ellenségesnek lenni, csak megkérdeztem. Végülis attól, hogy külföldön fogok élni, még magyar maradok.
2016. jan. 12. 18:15
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

Ne itt, hanem az államkincstárnál érdeklődj.

Az ilyesmi úgy megy, hogy ha másik országban laksz, mint amilyen állampolgár vagy, akkor az azonos alapon adott támogatás különbözetét kaphatod meg. Mivel általában mindenhol magasabbak a támogatások, mint Magyarországon, én nem reménykednék a helyedben :)

2016. jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Persze kijelentkezni nem kell a szuleidtol:) De van egy urlap amit azert mindenkeppen tolts ki,hogy lemond a biztositasodat. Erdeklodjetek utana,hogy ahol szulsz ott van-e tamogatas,mert van olyan orszag ahol jar anyasagi tamogatas akkor is ha nem dolgoztal. Mikor kulfoldre koltoztunk,7 honapos terhes voltam mikor nyilvantartasba vettek (mar teherbeeses elott is itt voltunk csak hosszu volt a papirmunka) es en is kaptam havi 500 eurot pedig nem dolgoztam itt. Ugyhogy kerdezzetek ra azert :)
2016. jan. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem az számít milyen állampolgár vagy hanem hogy hol élsz. Ha külföldön élsz, miért is kapnál innen támogatást?

Amúgy meg az édes kevés, hogy a szüleidnél bejelentkezve maradsz. Hamar kibukik, hogy nem ott élsz, hiszen a gyereket rendszeresen orvoshoz kell vinni, szinte minden hónapban van védőoltás, a védőnőnek is ki kell járnia házhoz stb. Érdeklődjétek meg hogy abban az országban ahol élni fogtok mi jár, és igényeljétek azt.

2016. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem az állampolgárság a lényeg,hanem,hogy hova termeled a GDP-t!
2016. jan. 13. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

"Végülis attól, hogy külföldön fogok élni, még magyar maradok"


Ezt mondta az a sok erdélyi is, aki szavazott a fityeszre, és nem ők szívnak, hanem mi...


Ha kiköltözöl, ne akarj innen semmit.

Kérjetek attól az országtól, ahol lakni fogtok!!!

2016. jan. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen,drágám, attól még magyar maradsz, csak ugye nem ide termeled az adót, az ellátást se innen várd!
2016. jan. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Amíg otthon vagyok a gyerekkel, addig nem termelem a GDP-t.
2016. jan. 13. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!