Pontosan hogy van?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy babát várok. Nem szeretném az egész terhességemet végig dolgozni, ezért lenne pár kérdésem.

Ha mondjuk kihúzom a 12. hétig utána felmondok, akkor jogosult leszek gyedre, és ha igen, kb. mennyire számíthatok? Közfoglalkoztatott vagyok, úgyhogy a táppénz kizárva, hiszen akkor kirúgnak.

Szóval..tudom, hogy úgy járnék a legjobban, ha maradnék végig, de nem szeretnék.



#terhesség #GYED #dolgozni végig
2016. jan. 20. 08:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha felmondasz nem lesz biztosítotti jogviszonyod a szüléskor vagyis nem jár CSED, GYED.
2016. jan. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha viszel igazolást, hogy a munkahelyed veszélyezteti a terhességet, vagy eleve veszélyeztetett terhes vagy, akkor nem rúghatnak ki! Semmiképp ne mondj fel, akkor nem fog járni a gyes sem. Sőt, ha nagyon ki akarnak pöccinteni, a közös megegyezést sem írnám alá.
2016. jan. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
gyed nem fog járni, nem a gyes. bocs
2016. jan. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha terhes vagy, nem rúghat ki. Akkor se, ha táppénzre mész.


Viszont ha határozott szerződésed van és az lejár, mielőtt megszülnél, nem köteles meghosszabbítani. Ha a szülés napján nem leszel biztosított, akkor nem kapsz CSED-et, GYED-et, csak GYES-t.

2016. jan. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És ha veszélyeztetett terhes lennék, táppénzre kerülnék. Úgy mennyi lenne e GYED? Ha jól emlékszem van kb. 428 napom, amit eddig dolgoztam.
2016. jan. 20. 09:11
 6/12 anonim ***** válasza:
A bruttó fizetésedtől függ.
2016. jan. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csedhez és gyedhez szülést megelőző 2 évben kell legalább 365 biztosított nap.

2. feltétel, hogy szüléskor v. csed igényléskor is legyél biztosítva munkahely v. álláskeresési támogatás által. Illetve, ha miután megszűnt a biztosításod, még 42 napig igényelhetsz csedet. Ha nem lesz munkahelyed, nem leszel álláskeresési támogatáson és eltelt 42 nap a biztosítás megszűnése után, akkor csak gyesre leszel jogosult.

Tehát, elmehetsz táppénzre nyugodtan, nem rúghat ki, főleg, ha határozatlan idejű a szerződésed. Ha határozott idejű szerződésed van, akkor sajnos nem kötelező meghosszabbítania, ha lejár a szerződés még szülés előtt.

2016. jan. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

101.480 a bruttóm, vagy ilyesmi

Tehát ha végig szerződésem van terhesség alatt, csak határozott, akkor mehetek táppénzre és nem rúghatnak ki?

2016. jan. 20. 09:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, feltéve, hogy a próbaidőn túl vagy.
2016. jan. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Itt nincs próbaidő. Legalábbis nem láttam a szerződésben.
2016. jan. 20. 09:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!