Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan kell megírnom egy...

Hogyan kell megírnom egy felszólítást? A volt munkáltatómnak kellene kitöltenie egy papírt visszamenőleges családi pótlék igényléshez.

Figyelt kérdés

Nyáron felmondott nekem a munkáltatóm. Magyar cég, de külföldön (Németországban) voltam bejelentve. Akkor tudtam meg, nem sokkal utána, hogy járna nekem német családi pótlék, visszamenőlegesen is. Egy cégnél ezzel foglalkoznak. Megbíztam őket a családi pótlék igènyléssel. Visszaküldtek egy német nyelvű papírt is, amit a volt munkáltatómnak kell kitöltenie. Elküldtem nekik. Hónapok óta nem küldik vissza kitöltve. Elmentem a bíróságra, panasznapra, hogy megkérdezzem, mit tudok tenni egy ilyen helyzetben. Azt mondták, hogy felszólítást kell küldenem a volt munkáltatómnak, hogy 8 napon belül küldjék a papírt. Ez rendben is lenne, de hogy fogqlmazzam meg ezt a felszólítást? Sehol sem találtam mintát ehhez.

Köszönöm, ha tud segíteni valaki.



2016. jan. 22. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Te nem írhatsz felszólítást, csak ügyvéd. Amit Neked írnod kell, az egy sima levél, amiben leíród, hogy kéred a papírjaid 8 munkqnapom napon belüli postázást, amennyiben ez alatt az idő alatt nem kapod meg, munkaugyi pert inditasz. A papírok neve, a saját és a munkáltató adatai szerepeljenek és pontosak legyenek. Tertis ajánlott küldeményként kell elküldeni. Mondjuk kizartnak tartom, hogy a magyar törvények Nemetorszagra is érvényesek lennenek
2016. jan. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ez a válasz igazán nagy segítség. Igen, ott nem érvényesek, de a cég magyar, így reménykedem..
2016. jan. 23. 01:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt tedd, amit a bíróság javasolt, nem azt, amit itt egy 68%-össze válaszodó írt.

A levél tárgya legyen felszólítás. Keress rá a hivatalos levél fogalmára, formájára.

Add fel tértivevénnyel és ajánlva.

2016. febr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 68%ős tapasztalatból írta, amit írt, nedves utolsó. A kérdező, mint magánember nem tud felszólítást írni -max címnek feltuntetni, hogy felszólítás, amivel kb épp semmire sem megy, pláne egy külföldi cégnél, ahol a magyar törvények nem hatalyosak
2016. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A munkaadó - akár magyar, akár német - a német törvények szerint köteles kiadni a munkavállaló papírjait felmondás esetén, pl. munkáltatói igazolást, havi bérjegyzékeket, Lohnsteuerbescheinigungot, stb.


Ha nem adja ki, akkor a munkavállaló felszólíthatja őt, hogy záros határidőn belül megtegye azt, és hivatkozhat a törvényekre. Amennyiben nem adja ki határidőre, úgy a munkavállaló a német munkaügyi bírósághoz fordulhat. Ezt a következményt érdemes belefogalmazni a felszólító levélbe, a munkáltatók nem örülnek a munkaügyi bíróság megkeresésének ;-)


Nem kell hozzá ügyvéd, Te magad is megfogalmazhatod, ha tudsz jól németül.

Ha nem tudsz, itt kérhetsz segítséget, ő foglalkozik ilyennel is: [link]

2021. jan. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!