Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi után adnák a táppénzt?...

Mi után adnák a táppénzt? Jelenleg GYED-en vagyok itthon a kislányunkkal. Tervezzük a kistesót. Első terhességgel inzulinos cukros voltam.

Figyelt kérdés
Az orvosom szerint nagy az esély hogy a másodiknál is az lehetek. Van arra lehetőség, ha valóban megint terhességi cukorbeteg leszek, hogy táppénzre vegyenek fel? Mi után adják a táppénzt, előző éves kereset, ami akkor TGYÁs és GYED volt, vagy a normál fizetés után? Vissza kéne menni dolgozni, hogy táppénzes legyek, vagy mi ennek az útja módja, ha egyáltalán van?
2016. jan. 26. 14:04
 1/3 Manyabanya válasza:

Szia!

Én úgy csináltam, hogy "visszamentem " dolgozni, ami mellé kaptam a gyedet (gyed extra). És AZONNAL kiirattam magam táppénzre. Tehát ha február 1-el elmész vissza dolgozni, február 1-el irasd ki magad táppénzre.

A terhességi cukorbetegség is jó indok, de ha annyit mondasz, hogy görcsölgetsz, keményedik a hasad, vagy vérezgetsz, vagy volt egy spontán vetélésed, akkor már simán kiír a doki táppénzre. A nőgyógyász kéri, és a háziorvos ír ki. tehát sok-sok megjelenésed lesz, (havonta a nődoki és kéthetente kapod a táppénzeseket) de megéri. Így a fizud után kapod a táppénzt, ÉS a gyeded is megmarad. Lépd meg, tuti nektek is jól jön a pénz!

Ha van még kérdésed, és tudok, segítek!

A munkáltatóddal kell beszélned, mert ő vesz vissza dolgozni. Az már más kérdés, mennyire tetszik neki, hogy azonnal táppénzre mész, hiszen az első 3 hetet ők fizetik. Nem tehet mást, jogod van ehhez...csak érdemes valami jó indokot mondani, hogy ne legyen rossz szájíz ezután, ha eddig jó volt a kapcsolatotok.

2016. jan. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Itt bővebben tájékozódhatsz:


[link] a t%C3%A1pp%C3%A9nz %C3%B6sszege?


a 4. pontnál áll ez a rész:


"4. Ha az igénylőnek a táppénzre való jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában azért nincs legalább 180 naptári napi tényleges jövedelme, mert legkevesebb 180 napig táppénzben, baleseti táppénzben, csecsemőgondozási díjban, gyermekgondozási díjban részesült a táppénz naptári napi alapját az utolsóként megállapított ellátás alapjának figyelembevételével kell megállapítani. Ezt az összeget össze kell hasonlítani a szerződés szerinti jövedelemmel, és amelyik a kedvezőbb azt kell folyósítani."


Tehát ha GYED ideje alatt szakítod meg a fizetés nélküli szabid, majd ki kell venni min. 1 nap szabit, hogy az orvos táppénzre tudjon venni, mert fizu nélküliről nem tud tápra venni, csak szabiról. Aztán a nőgyógyász ad egy igazolást, ami alapján a házi orvosod veszélyeztetett terhesként tápra vesz. Veszélyeztetett terhesként egyből az állami táppénzen vagy. A táppénzt meg az OEP honlapja alapján, ha GYED alatt történik, akkor a fizud alapján fogod kapni (szerződés szerinti béred).

2016. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 23. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!