Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kapok e Gyedet? Második babát...

Kapok e Gyedet? Második babát várom. Ha visszamenőleg nézik a 2évet beleesek a gyesbe. Előtte kaptam gyedet, volt 1év munkavoszonyom az első baba előtt. Gyes lejárta óta nem volt munkaviszonyom, munkanélküli voltam.

Figyelt kérdés
2016. jan. 30. 19:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem 180 nap kell, hanem 365. A 180 régen volt...
2016. jan. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

2014. szeptemberig volt munkaviszonyod.

2016 februárban szülsz.

Tehát 2014 február-2016 február között kell lenni 365 biztosított napnak. 2014 február-2014 szeptember között csak 8 hónapod van meg. Ugyanakkor biztosított jogviszony kell a csed és gyed igényléséhez. Vagyis vagy van munkahelyed v. álláskeresési támogatásról mész szülni. Gondolom ez utóbbit már kihasználtad és most nincs munkahelyed, tehát nem vagy jogosult sem csedre, sem gyesre, mert több feltételnek sem felelsz meg és szülésig nem is tudod már teljesíteni.

Te csak gyesre leszel jogosult. Hiába jelent be bárki is, nincs meg az 1 éved és nem is lesz meg februárig. Nincs mit tenni már, hamarabb kellett volna gondolkodni v. dolgozni kellett volna az elmúlt kb. másfél évben.

2016. jan. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"nem vagy jogosult sem csedre, sem gyesre".

Javítok gyes helyett gyedre nem leszel jogosult, félregépeltem, bocsi.

2016. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

a 180 nap a bérezett nap, ami lehetne az alapja a csednek ha lenne 2 éven belül 365 napod.


egyébként nem is jól számoltunk, mert írtad, voltál munkanélkülin. amíg az ellátást kaptad, az beleszámít, szóval 11 hónapod van meg, de 29 nap múlva szülsz.

szívás, még ha 3 hónapja találod ki, hogy csalni szeretnél, össze is jött volna.

2016. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,csalni nem szerettem volna!
2016. febr. 2. 16:22
 16/16 anonim ***** válasza:

"És ha bejelentenek szülés előtt?Bármi más nem jár?"


mondjuk én ezt csalásnak nevezem... mindegy, ha bejelent egy jó ismerős szülés előtt 3 héttel, tuti nagyon alapos ellenőrzésre számíthat és az is valószínű, hogy téged is megbüntetnek és nem adnak gyedet. mert csalás :/

2016. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!