Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 13hós a kisfiam, GYED-en...

13hós a kisfiam, GYED-en vagyok vele. Úgy néz ki hogy kistesó lesz. Ilyen esetben dupla GYED fog járni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítsetek legyetek kedvesek!

13 hós a kisfiam, lassan szerettem volna vissza menni dolgozni, de úgy néz ki hogy közbe szól az élet :)

Ugy néz ki jön a kistesó!!! :) Kérdésem az lenne, hogy az újabb terhességet jelezni kell a munkáltatónak? És hogy milyen ellátások járnak majd a kis jövevényre? Azt halottam hogy ilyen esetben dupla GYED jár majd, s ha nagyobbik után GYEST kapot a pici után pedig GYED-et. Igaz ez? És hogy másodiK gyermeknél is jár az egyszeri anyasági támogatás?


Előre is köszi a válaszokat!



2016. febr. 23. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, illik szólni a munkahelyen, és fogod kapni a 2 ellátást párhuzamosan, és az egyszeri anyasági támogatást is.
2016. febr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha meglesz még szüléskor a munkahelyed, akkor igen. Jár csed+gyed, gyed+gyed és gyes+gyed.
2016. febr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen.

Én mondjuk 9 hónapos mellett lettem terhes, visszamentem pár hónapra dolgozni , kivettem 2 hónapnyi szabit és utána eljöttem újra szülni. Kaptam a gyed-et, mellette a fizetést, majd a táppénzt, aztán gyed+gyás, most gyed+gyed, majd lesz gyes+gyed és 9 hónapos korában a ksiebbnek visszamegyek újra. Akkor lesz gyes+gyed+munkabér.

Ha nem akarsz visszamenni, akkor is szokták javasolni, hogy 1 napra menj vissza, aztán táppénz szülésig, különben szülésig csak gyed-et kapsz, mást nem. Utána gyás+gyed, majd gyás+gyes, majd gyed+gyes fog járni.

2016. febr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az anyasági is jár, igen, minden gyerekre.
2016. febr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Így sajna nem tudok vissza menni dolgozni, ugyanis veszélyes vegyszerekkel dolgozunk :(
2016. febr. 24. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!