Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyet ideje beleszámít a...

A gyet ideje beleszámít a gyedhez szükséges jogosultsági időbe?

Figyelt kérdés

Sajnos nem találom a jogszabályt, azért teszem fel a kérdést.

2013 októberetől dolgoztam 2014 augusztus végéig (addig nálunk apa volt gyeden), majd egy évig itthon voltam gyeten. Tavaly szeptemberben visszamentem dolgozni és most hat hetes terhes vagyok, októberben szülök.

Ha a kiírt időpontban jön a kicsi, akkor megvan az egy év munkaviszony két éven belül, de mi van ha korábban érkezik? Akkor a gyet miatt nem leszek jogosult gyedre?


Úgy rémlik, hogy régebben volt egy olyan jogszabály, hogy gyet esetén nem kettő, hanem három évet néznek jogosultságnak.

Tud erről valaki valamit? Vagy hol találok erre vonatkozó szabályt?


2016. febr. 28. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Marha egyszerű,-gyed- törvény- szavak a keresőbe és taadámmm:


De segítek:

[link]

2016. febr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A válasz nincs benne a kérdésemre. Gondoltam szólok, mielőtt még elszállsz magadtól.
2016. febr. 28. 15:48
 3/6 anonim ***** válasza:
23%

Akkor Tbj.5.§.

És a köszönöm is elég....

2016. febr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha gyet alatt megvolt a munkaviszonyod akkor beleszámít.
2016. febr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha gyet alatt volt munkaviszonyod, (még ha fizetés nélküli szabin is voltál)akkor beleszámít, ha nem volt, akkor nem számít bele.
2016. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Akkor Tbj.5.§.

És a köszönöm is elég...."


Se a kérdést, se a jogszabályt nem olvastad el, csak vasárnapi frusztrált unatkozó okoskodó vagy.


A többi válaszolónak: köszönöm.

2016. febr. 28. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!