Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha majd lejár a gyesem is, és...

Ha majd lejár a gyesem is, és gyetre megyek akkor is vossza kötelesek venni a munkahelyemre?

Figyelt kérdés

Egyáltalán milyen lehetőségeim lehetnek?

Sajnos ápolónő vagyok így nem tudok visszamenni 12 órában, de csak azt hajtogatja a melóhelyem hogy csak 12 ben tudnak visszavenni!

Nincs erre valami lehetőség , mert azt is olvastam hogy a 3 gyerekeseknek van az a lehetőség hogy a legkisebb 3 éves korától 5 éves koráig valami munkaidő kedvezmény van!! Erről tudna nekem írni valaki valami okosat??

Nagyon hálás lennék!!


2016. febr. 28. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

gyet mellett eleve csak 4 órában lehet dolgozni. és igen, elméletileg vissza kéne vennie részmunkaidőben is, de onnantól, hogy visszavesz, már aznap is kirúghat...

nem vagy védett. de arra figyelj, hogy még gyes alatt vedd ki a szabijaidat, mert gyet alatt azt se tudod, hisz a szabik még a gyerek(ek) előtti óraszámra jár, tehát ha órában dolgoztál akkor 8 órásként kapod a szabikat és amellett se lehetsz gyeten!

2016. febr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

a munkavallalo ajanlatara a mjnkaltato koteles a gyermek 3 eves koraig a munkaidot aranyosan felere csokkenteni (3 v tobb gyerekes eseteben 5 eves koraig)

azonban ha visszamesz mar nem leszel vedett, ha van olyan indokuk ami megallja a helyet a munkaugyi birosag elott h elkuldhessenek siman elkuldhetnek ha nem tetszik nekik h nem akarsz 12 orazni....de beszelj a munkaltatoddal...amilyen keves az apolono biztos meg lehet veluk beszelni

2016. febr. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszotokat, már többször beszéltem velük de leszarják nagyívben mit szeretnék mondtam egszerüen nem tudnánk megoldani a párommal ha én 12 óráznék ,erre ők a gyerek egyéni szoc probléma!!
2016. febr. 28. 22:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ha nem tudjátok megoldani, nincs vesztenivalód úgy sem: csattogj be szépen, mondd meg nekik hogy az MT. szerint kötelesek visszavenni részmunkaidőre, s ha nem teszik, mész a munkaügyi bíróságra. amiből könnyen az lehet hogy kicsapnak valamilyen indokkal, de a TBs tanárom megsúgta, hogy ezeknek a pereknek a nagy részében mindig a munkavállaló javára döntenek.
2016. febr. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen, hát nem nagyon akarok balhézni mert szeretem a munkám és jó melóhely is nem kell beledögleni a melóba ! Viszont itt már a gyerekeimet kell néznem ! Köszi ezt fogom tenni , csak jól lenne valami kézzel fogható nyomtatvány is amit az orruk alá tudnèk dugni!!

A munkaügyi bíróságra nekem nincs pénzem !Egyszerűen nem értem miért fáj ez nekik hogy az ember nem akar 12 órát rohadni a munkahelyén csak normál 8 órát!!

2016. febr. 29. 07:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Mt 61. §, 3. bekezdés

(3)37 A munkáltató a munkavállaló ajánlatára a gyermek hároméves koráig - három vagy több gyermeket nevelő munkavállaló esetén a gyermek ötéves koráig - köteles a munkaszerződést az általános teljes napi munkaidő felének megfelelő tartamú részmunkaidőre módosítani.


ezt dugd az orrul alá


[link]

2016. febr. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
gyet mellett eleve nem is dolgozhatsz heti 30 óránál többet, tehát ha a gyetet is igénybe akarod venni, akkor 5 nap/napi 8 órában nem is mehetsz vissza. Napi 6 óránál többet nem dolgozhatsz, ha heti 5 nappal számolok. Vagy dolgozol 3 napot 8 órában, egyet pedig 6 órában, így heti 4 napot dolgozol. A lényeg, hogy gyet mellett ne lépd túl a heti 30 órát.
2016. febr. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!