Igazat ír a kalkulátor?

Figyelt kérdés
Ki akartam számolni, hogy mennyi lesz a csedem és gyedem. Úgy tudtam, hogy elég a 365 nap munkaviszony, mivel nekem szüléskor körülbelül 395 lesz. Az adatok bevitele után a kalkulátor közölte, hogy 395 nappal csak gyes jár nekem. Akkor valamit rosszul tudok és nem jár gyed? Előtte nem volt munkám, gyesen voltam.
2016. febr. 28. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:

A szülő nő jogosultsági feltételei


Csecsemőgondozási díjra jogosult, aki a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt, és


a biztosítás tartama alatt szül, vagy


a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szül, vagy


a biztosítás megszűnését követően 42 napon túl baleseti táppénz folyósításának ideje alatt vagy a folyósítás megszűnését követő 28 napon belül szül.


[link] sz%C3%BCl%C5%91 n%C5%91 jogosults%C3%A1gi felt%C3%A9telei

2016. febr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szüléskor minimum 365 nap munkaviszonnyal kell rendelkezni. De a másik feltétel, hogy szüléskor is fenn kell állnia a munkaviszonynak. Ez is megvan Neked?
2016. febr. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen megvan és közben találtam olyan kérdést, ami ugyanezt a kalkulátort kérdezi, tehát ami a profession oldalán van, az rossz egyértelműen.
2016. febr. 29. 08:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Én most kipróbáltam a proffesion-os kalkulátort, beírtam a 395 napot, és nekem jót hozott ki, mármint írta rendesen, hogy meddig jár a csed, gyed, és az összegeket is. Biztos, hogy jól töltötted ki?
2016. febr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!