Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segitene valaki kiszamolni,...

Segitene valaki kiszamolni, hogykaphatnam a legtobb GYED-et? (Tobbi lent)

Figyelt kérdés

Elvileg 2016.11.04-diken szulnek.


2015.07.23-dikatol folyamatos a munkaviszonyom.

(Tehat, meglenne az egy biztositasi ido.)


Viszont, csaladi vallalkozasban dolgozok, tudnank valtoztatni a bejelentesi osszegen, jelent pillanatban sajnos eleg minimumra vagyok bejelentve, tavalyi evben 870.000.-et kerestem papiron, mit es hogyan valtoztassunk, hogy a GYED egy magasabb osszeg legyen?



Koszonom


(Penteken elvileg megyek a konyvelonkhoz, csak meg nem akarom, hogy kideruljon a terhesseg, ha nem muszaly...)


2016. márc. 2. 09:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Nekem nem tetszik, hogy csaló vagy és még így is a maximumot akarod kisajtolni attól az államtól, amit meglopsz.
2016. márc. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
8%
Fuhu de kedves volt az első válaszoló! Még jó hogy te egy rendes adót fizető állampolgár vagy aki soha semmi csalafintaságot nem követett el! Erkölcs huszár! Kérdező! Jelentsenek be többre! Ha több a bruttó több lesz a csed, gyed is.
2016. márc. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

En egy szoval se mondtam, hogy a maximumot szeretnem, de perpillanat ha ha tobbre lettem volna bejelentve, az allam annyit elsajtolt volna tolem, h alig eltunk volna meg, ez nekem se tetszik, de mit tudok tenni?!


Nem hinnem, hogy csalas, ha mostantol tobbre leszek bejelentve, hisz fizetemem a jarulekokakat, teljesen legalis lenne minden, ha meg igy tobb penz jarna, miert kuszkodjek 60.000-es GYED-del?!


De igaz, mar csaltam, nem is egyszer, foleg kamaszkent! pl logtam buszon, vagy belogtam a diszkoba, na akkor megkarositottam egy ceget, de ez szerintem most mas...

2016. márc. 2. 09:39
 4/18 anonim ***** válasza:

a szülést megelőző 3. hónap utolsó napjától visszafelé 180 nap jövedelmét nézik.

ha novemberre vagy kiírva, akkor ez kb. március 1-augusztus 31 közötti béred, abból vonnak egy napi átlagot, az lesz az alapja az ellátásodnak. Ahhoz hogy ez minél magasabb legyen tehát, akár már holnaptól érdemes lenne a bejelentést annyira megemelni, amennyit csak vállalni tud a cég..

a Gyed egyébként maximalizálva van, 222 000 Ft bruttó bér 70%-nál többet nem kaphatsz, a csednek viszont nincs maximuma.

2016. márc. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Az befolyasolna valamit, ha megszakadna a munkaviszonyom?


Koszonom az eddigi valaszokat!

2016. márc. 2. 10:04
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
igen, számíthat, mert csak a szüléskor fennálló jövedelmedből számolják a cseded, gyeded.
2016. márc. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért óvatosan az emeléssel. Mostanság szeretik ellenőrizni azokat cégeket, illetve kismamákat, akik terhesség alatt lettek bejelentve valahova, többnyire családi vállalkozásba, vagy hirtelen megemelkedik a bérük. Édesanyám könyvelő, és nemrég mesélte,hogy pont ellenőrizték ilyennel az egyik cégét. Szóval finman emeljetek.
2016. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

de miért, attól hogy valaki terhes lesz, nem kaphat fizetés emelést amúgy?

Ha megfizeti utána a cég a közterheket, akkor ez egy legális dolog.

2016. márc. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%
De kaphat, csak elég feltűnő, pláne ha családi cégről van szó. Max nyakukba kapnak egy jó kis ellenőrzést.
2016. márc. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
38%
Első vagyok és még sosem loptam az államtól, mindig bejelentett munkám volt és nem sumákoltam! De ezt el sem tudod képzelni ketteske, mi? Gondolom te is ebben a cipőben jársz, azért nem tetszik neked a másik becsületessége!
2016. márc. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!