Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyed extrát befolyásolja,...

A gyed extrát befolyásolja, hogy ki veszi igénybe a Csed-et?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy apának nálunk sokkal jobb a bruttója, mint nekem és nem is akarok visszamenni majd a jelenlegi cégemhez, tehát a Csed-et még én venném igénybe, de amikor a gyed igénylésre kerül a sor, akkor (gondolom úgysem adják meg a fizetés nélküli szabit, ami kellene ehhez), felmondó levéllel mennék és apa igényelné a Gyed extrát a cégénél, én pedig fizetném a saját TB-m.

A szakértőket kérdem, hogy ezt így össze lehet hozni?


2016. ápr. 6. 16:56
 1/5 Bella169 ***** válasza:

1 - a fizetés nélküli szabit a cégnek meg KELL adnia. Ns választása, nem mondhat fel védelem alatt állsz, de

2 - ahogy leírtad teljesen megvalósítható. Én is így csináltam. Augusztusban született a lányom, én mentem vele CSEDre. Február elejéig járt a CSED. Januárban felmondtam (nem akartam oda visszamenni, kevés fizu és nem családbarát) és utánna férjem ment GYEDre mert ő a maxot kaja, én meizetem magam után a 7050ft/hó tb-t

2016. ápr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!!!!! :D

Arra gondoltam még, hogy mi lenne, ha felmondás után elmennék munkanélkülire? Elvileg lehet?

2016. ápr. 6. 17:17
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert szeretnék egy újabb szakmát tanulni, míg itthon vagyok (szerintem érdemes több lábon állni) és akkor viszont kell minden fillér.
2016. ápr. 6. 17:22
 4/5 Bella169 ***** válasza:

Lehet, de én azért nem mentem mert az max 3 hónap (Ha van 3 év munkaviszonyod, évenként 1 hónap) és ha kiközvetítenek valahova akkor ha nem fogadod el megvonják.

Így inkább én ezt akkora tartogatom majd ha lejár a GYES 3 éves korába és nem lesz addig munkám akkor kihasználom, azalatt beszoktatom az oviba, mégis csak egy kis jövedelem, és közben tudok melót keresni.

2016. ápr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem fog elévülni addigra?

Mondjuk én 3 év után megyek vissza gyetre, tehát nekem más a lehetőségem. :)

2016. ápr. 6. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!