Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED igénylésében valaki...

CSED igénylésében valaki segítene? Eddig táppénzen voltam.

Figyelt kérdés

2015.09.28. óta vagyok veszélyeztetett terhesként táppénzen, május 25-re vagyok kiírva. Szülés előtt 28 nappal szeretném igényelni a Csed-et. A munkáltatóm nem kifizetőhely. A táppénzt mikor és kinél kell lemondanom?

2 hetente járok táppénzes papírért.

Olvastam hogy orvosi igazolást kell mellékelni, de a háziorvostól vagy a nőgyógyásztól kell kérni?


Köszönöm.


2016. ápr. 9. 10:27
 1/4 Bella169 ***** válasza:

A táppénzt nem kell lemondani. Egyszerűen mikor mész a háziorvoshoz a következő papírért, szólsz hogy x-edikétől szeretnéd már a csedet igényelni, és az utolsó papírt majd addig írja meg.

Az orvosi igazolás pedig a nőgyógyásztól kell

2016. ápr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, akkor ha pl nem pont 28 nappal előtte van feladva a kérelem , hanem 15 vagy korábban pl 30 nappal előtte az nem probléma?

Április 22-én megyek nőgyógyászhoz legközelebb. Még a munkahelyen sem tudom, hogy milyen igazolás kell tőlük, muszáj személyesen bemennem?

2016. ápr. 9. 10:38
 3/4 A kérdező kommentje:
Ill. jól értelmezem, hogy árprilis 27-től igényelhetem? Gondolom ezt az igénylőlapon feltüntethetem, hiába küldöm el előbb.
2016. ápr. 9. 10:43
 4/4 anonim ***** válasza:

kezd az elején. töltsdle az oep (vagy lehet mák?) oldaláról azt a nyomtatványt ami kell a csed igényléséhez. ez lesz a neve, szóval nem lehel eltéveszteni :)

az mondjuk 6 oldalas, abból 3 oldal magyarázat! na ott le van írva minden :)

bármikor beadhatod, szülés után is, kifizetés úgyis csak akkor lesz mikor már a gyerek születési anyakönyvijét is küldöd hiánypótlással... igen, lesz egy érsz ahol be kell írni, hogy mikor.

28.-ától tudod szerintem igényelni, de nyisd ki a naptárat és számold ki

munkahelyednek majd fizetésit kell kiállítania és aláírni a papírokat. kiskönyvednek azt az oldalát ahol van a szülés várható ideje, azt is kell fénymásolatban küldeni hozzá, de tényleg minden le van írva

2016. ápr. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!