Mennyi Gyed jár?

Figyelt kérdés

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy szerintetek érdemes e még, hogy a munkáltatóm felemelje a bejelentett béremet?A 2015. évben végig bruttó 15000 Ft összeg volt a jövedelmem, a jogviszony megszűnt, majd 2016.április elején kezdődött egy új munkaviszony 55000 Ft-os bérrel.

Ha most emelkedne a bruttó bér a teljes hátralévő időre, növelné a járó Gyed összegét?



#GYED #mennyi gyed jár
2016. ápr. 13. 10:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Fontos, hogy a kisbabám 2016.végén fog megszületni :)
2016. ápr. 13. 10:05
 2/6 anonim ***** válasza:

Mármint decemberben szülsz?

Mikortól igényelnéd a csedet? Ha decembertől, akkor az igénylést megelőző 3. hónap utolsó napjától vesznek 180 bérezett napot, ergo neked akkor szeptember 30-tól visszafele nézik a 180 bérezett napot. Viszont, lehet nem lesz meg a 180 nap, így nem átlagbért vesznek majd, hanem tényleges bért, ha lesz 30 napi tényleges béred. Ha az sincs, akkor szerződés szerinti bér. A tavalyi béredet nem nézik, mivel munkahelyet váltottál, ha jól értelmezem. Ha most megemelik a béred, természetesen emelné a gyed összegét, akkor is, ha tényleges bért néznének v. szerződés szerinti bért.

Igazából számít, hogy táppénz lesz-e, pontosan mikor szülsz v. pontosan mikortól mennél csedre ?

2016. ápr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Havi bruttó 55000 Ftról van szó? Mert az után nem sokat kapnál, alig többet mint a gyes lenne...

Ha táppénzre méaz akkor azt az időszakot is átugorják, igy ha mondjuk decemberben szülsz és a szülésig dolgozol is vagy legalább szabin vagy akkor onnantól számit a fent irt 180 nap. Kb igy számolj de ha irsz konkrét dátumot hogy meddig tervezel dolgozni akkor konkrétabbat tudunk irni ha nem boldogulsz vele.

2016. ápr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs, ahogy az első irja onnantól ahogy irtam visszafelé csak a harmadik hónaptól számolnak a csednél, gyednél pedig akkor decembertől, ott több emet béres időszakod lenne mint csednél, mert ott is az igényléstől nézik vissza igy a december eőtti 3 hónap is beleszámit és nem esik ki.


De ha neked önköltséges lenne a béremeés számolgass mert nem biztos hogy jobban járnál.

2016. ápr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Még csak pénteken fogok tudni pontosabb dátumot, de ha minden igaz november vége felé érkezik a baba :)

Igen, önköltséges lenne addig a béremelés.

Akkor szerintetek érdemes?

2016. ápr. 13. 12:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Meddig tervezel dolgozni? Táppénzre tervezel menni?


Utána kellene kérdezni a könyvelőtöknél hogy mennyi a különbözet amit be kellene fozetned, és utána számolgatni hogy mennyivel kapnál többet rá.


Én is megemeltettem a bruttómat, de nekem egy részét bevállalta a cégem, rendesek voltak, bár igy lettem a ténylegesre bejelentve de akkor is örültem neki.

2016. ápr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!