Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Meddig kell minimum dolgoznom,...

Meddig kell minimum dolgoznom, hogy a mostani fizetésemből számítsák a GYED-et?

Figyelt kérdés
2015. január óta dolgozok, előtte tanultam. Művelődési házban dolgozok. Viszont csak közmunkán voltam eddig, most 2016. március közepétől pedig kulturális közfoglalkoztatásban. Sima közmunkán 79.155 Ft volt a bruttó, most 111.660 Ft. Irodai munkát végzek, dolgozni szeretnék amíg tudok. 10 hetes terhes vagyok.

2016. ápr. 21. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:

soha, semmilyen körülmények között nem nézik az előző munkahelyen kapott fizetést. még ha 7 hónapos terhesen váltasz sem számít az előző, csak az éppen aktuális.


viszont ha nincs meg a szülés várható időpontja előtti 3 hónap előtt 180 nap, akkor nem a 180 napit nézik, hanem szerződés szerinti tényleges jövedelmet, ami ugye csak annak rossz akinek van prémiuma. ha ez nálad nincs, akkor még emiatt se kell aggódnod, csak arra kell figyelned, hogy ne rúgjanak ki

2016. ápr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jajj, utolsó mondatom érvénytelen, már terhes vagy. nem fog beleszámítani az előző...
2016. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

bocs, nem a kérdésre válaszolok, csak kiakadtam

>:( mmint hogy közfoglalkoztatásban majdnem annyit keresel, mint amennyi 10 év munkaviszony után az én diplomás bérem.

nem tőled sajnálom... csak hát a reformok működnek :/

2016. ápr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
111.660 a bruttó a nettó csak 77 ezer valamennyi, ez semmi. Vagy így értetted te is? Milyen diplomád van?
2016. ápr. 21. 15:03
 5/7 anonim ***** válasza:
így értettem. 122 bruttó. diplomás minimálbér. egészségügy. mérnöki diploma.
2016. ápr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ilyet még nem is hallottam, hogy valaki diplomával csak ennyit kap, elszomorító :(
2016. ápr. 21. 15:13
 7/7 anonim ***** válasza:

akkor most hallasz. az egészségügyben bizony ennyi jár.


mindegy, bocs, nem akarom szétoffolni a kérdésedet. csak egy pillanatra kiakadtam :o

2016. ápr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!