Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyeden vagyok és változott a...

Gyeden vagyok és változott a lakcímem!?

Figyelt kérdés
Az oep felé ezt jeleznem kell?megtehetem írásban?
2016. máj. 9. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Megteheted, persze.

De ha számlára érkezik a GYED, akkor igzából felesleges.

2016. máj. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem felesleges, hanem jogszabályban előírtan kötelező. persze nincs szankciója, de adatváltozás bejelentése kötelező.


a lakcímkártyád+személyid lemásolod és beküldöd postán a változás tényét (nem az oepnek, hanem annak az egészségbiztosítási osztálynak, akihez területileg tartozol, pl. bp-iként a ceglédinek), de egyszerűbb személyesen bevinni a kormányhivatalba/ablakba, bármelyikbe és ott átírják neked.

2016. máj. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Email is elég, csatoltam lefényképezve az újat. Vissza is írtak hogy bejegyezték.
2016. máj. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

első, egyáltalán nem felesleges, hiszen küldenek fontos papírokat, pl. amik kellenek az adóbevalláshoz.

írásban is megteheted kérdező, kormányablakon keresztül a csp-hez is le tudod jelenteni :)

2016. máj. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!