Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Terhesség alatti táppénz...

Terhesség alatti táppénz mennyire befolyásolja a GYES összegét?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egészségügyben dolgozó kismama vagyok (10 hetes) Amint kiderült, hogy terhes vagyok el kellett jönnöm táppénzre, mert egy elég fertőző osztályon dolgozom és a kórház nem tud ajánlani könnyített munkát. Vajon mennyire fog ez meglátszani szülés után a fizumon?

2016. máj. 10. 09:22
 1/5 Bella169 ***** válasza:

A GYES alanyi jogon jár mindenkinek és az összege fix.

Ha a CSEDre és GYEDre gondolsz akkor semennyire. A táppénz elötti fizudból fogják számolni ha jogosult vagy rá. Ellátás nem lehet másik ellátás alapja, tehát a táppénz nem befolyásolja az összeget.

2016. máj. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyesét semennyire
2016. máj. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tappenz elotti fizubol fogjak szamolni a csedet,gyedet. A gyes alanyi jogon jar a baba 2-3 eves koraig.

En intenziven dolgoztam 12. hettol szabadsagon majd tappenzen voltam.

2016. máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"el kellett jönnöm táppénzre, mert egy elég fertőző osztályon dolgozom és a kórház nem tud ajánlani könnyített munkát"


Akkor jól átvertek, és táppénzcsaló lettél.

Ha egészséges a terhességed, tehát nem vagy veszélyeztetett, akkor a munkáltató KÖTELES könnyített munkakört adni, amit terhesen is végezhetsz. Ha ilyet nem tud, akkor fel kell mentenie a munkavégzés alól, és KÖTELES alapbért fizetni.

Szóval most a munkáltató anyagilag nagyon jól járt, te meg nagyon rosszul (a táppénz ugye 50 %).


Hogy a kérdésre is válaszoljak:

-A gyes összegét semmi nem befolyásolja, az egy fix összegű segély, munkaviszonytól függetlenül igényelhető.

-A csed és gyed számításnál a táppénzes napok a biztosítási időbe beleszámítanak, ám az összegbe nem. Egyszerűen átugorják a táppénzes napokat.

2016. máj. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es ez szep es jo amit leirtal de nekem kevesebb lett volna a fizetesem mint a tappenzem, ha 8 oraban dolgoztam volna tovabb. Mert a fizetesem nagy szazalekat potlekok teszik ki. Amik 8 oraban nem intenziv osztalyon (fertozes veszely miatt oda be sem mehetnek) nem jar.

Ilyenkor magammal nem fogok kiszurni. Es tappenzre jottem. Mint minden kolleganom.

2016. máj. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!