Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkáltatóm nem segít mit...

Munkáltatóm nem segít mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kínai áruházban dolgozom 2hónapos kismama vagyok de a főnököm még nem tudja mivel ki akarna rúgni azzal tisztában vagyok hogy nem rúghat ki, következő lenne a kérdésem mit hogyan csináljak hogy gyedet kapjak illetve amit a munkáltatómnak kell intézni én is le tudom adni a papírokat mert hogy ő sosem intéz semmit azt sem tudom hogy le adná e a kerelmeimet. Segítségeteket köszönöm

2016. máj. 10. 09:25
1 2
 1/15 Bella169 ***** válasza:

Kérdés, hogy be vagy e jelentve. ha be vagy jelentve és már ne vagy próbaidőn, akkor nem rúghat ki védett vagy.

Ahhoz, hogy gyedet kapja, a szülés időpontjában biztosítottnak kell lenned, és a szüléstől visszamenőleg meg kell lennie 365 nap munkaviszonynak.

Mindent intézhetsz magadnak. Leadhatod te a papírokat az oepnél, de kelleni fog munkáltatói igazolás. Azt mindenképpen ki kell verned a főnöködből.

Javaslom, azért mielött a papírok beadása után koppansz, csináltass ügyfélkaput ha még nincs az okmányirodába, és nézd meg az e-bev-en, hogy be vagy e jelentve, mióta és hány órába.

2016. máj. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Be vagyok jelentve több mint 1éve vagyok itt és még a családi adókedvezményt is vissza kaptam ahogy kell, nem is tudna mást csinálni mint normálisan be jelent mert egyedül vagyok az egész boltra tavaly ki rúgta a kolléganőm baba várás miatt
2016. máj. 10. 09:41
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer dolgoztam kínai boltban, hát megvan a véleményem róluk!

Nem segít? Igen, ez várható volt tőlük.

Mindent leadhatsz/intézhetsz magadnak. És védett vagy a fogantatástól számítva, úh nem rúghat ki.

2016. máj. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szemetek az biztos én már nem sokáig akarok dolgozni mivel egyedül vagyok árut pakolom nehezek a dobozok így táppénzre megyek még az is érdekelne minden hóban vinnem kell neki a tappenzes papírom
2016. máj. 10. 09:54
 5/15 anonim ***** válasza:
Tappenzs papirt én egybol az oepnek postaztam. A munkaltatonak meg szintén ajanlva, tertivevennyel a másolatot. Igy megkapta o is, mé az oep is. Rendesen kaptam vegig a táppénzt. A gyedet\csedet szinten én intéztem. Kérheted az oepet hogy kérje be o az igazolást! Csak sajna ugy hosszadalmasbb folyamat, mint egy normalis eljarasnal. A tobbi doksi meg fent van a neten, kitoltod, alairod, bekuldod. Minden rendben lesz, jar neked minden ellátás!
2016. máj. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Bella169 ***** válasza:
2 hetente fogsz táppémzes papirt kapni. Tehát havi kétszer viszed majd be. Azt nem tudom hogy tp papirral meg lehet e kerülni a munkáltatót de azt hiszem nem.
2016. máj. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Na most elég bonyolult egy ilyennek dolgozni hangoztatta hogy ez a bolt neki apró pénz arra is gondoltam hogy lehet bezárja de mivel 4bolt fut egy cegnéven elméletileg így sem tudja megszüntetni a munkaviszonyom jól gondolom? Tudom hogy mindent meg fog tenni hogy ne menjek innen gyedre mivel akkor 3 évig az állományban leszek
2016. máj. 10. 10:19
 8/15 A kérdező kommentje:
Akkor én is beküldom az OEPnek neki meg adom a másolatot úgy nem tud mit tenni
2016. máj. 10. 10:22
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is az OEPnek vittem azonnal a táppénzes papírt, sokkal jobban jársz te is. És nem rúghat ki!!! Különben mehetsz munkaügyi bíróságra ahol nyerni fogsz, ezt azért majd mondd el neki.
2016. máj. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2016. máj. 10. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!