Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kell egy év minimum munkaviszo...

Kell egy év minimum munkaviszony, hogy kapjak Gyed-et?

Figyelt kérdés

Most gyesen vagyok ami decemberben lejár, betölti a kisfiam a 3-at.

Ha a második terhessègemben 7 hónapos munkaidőn lenne, nem kapnèk Gyed-et?

Ha jól olvastam legalább egy èv kell, ez igaz?

Mert így ha jól sejtem csak az alanyi jogon járó gyest kapnám,igaz?



Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. máj. 18. 07:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Előtte nem volt munkaviszonyom.
2016. máj. 18. 07:50
 2/8 anonim ***** válasza:
A baba születése napján alkalmazva kell hogy legyél, és a születését megelőző 2 évben kell min 365 biztosított nap (munkanap vagy nappali tagozatos iskolai nap). ha ez nincs meg, akkor gyes jár csak.
2016. máj. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ja azt kihagytam, hogy nappali tagozatos iskolai napok csak 180 számít bele, a maradék 185 napot munkaviszonnyal kell összeszedned.
2016. máj. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De ezt nem èrtem ha vki úgy vállal másodikat hogy az első gyerekkel mèg gyesen van ?

Akkor hogy legyen előtte kèt èvvel bíztosított?

2016. máj. 18. 08:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen.Már az első előtt dolgozni kellett volna valamennyit és a másodikra is ugyanaz járna.
2016. máj. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Èrtem köszönöm a segítséget!
2016. máj. 18. 08:09
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem előtte 2 évvel kell legyen biztosított. Hanem a szülést megelőző 2 évből kell legalább 365 nap munkaviszony, vagy egyéb biztosított jogviszony. Mások általában úgy vállalnak gyes alatt 2. vagy többedik gyereket, hogy már az elsővel, vagy előzővel is volt munkaviszony, és jogosultak voltak a gyedre.

Ha gyedre szeretnél menni, akkor úgy kellene a következőt bevállalni, hogy legalább pár hónapot dolgozz előtte, mert akkor a terhesség idejével együtt meglesz az 1 év.

2016. máj. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Èrtem köszönöm a segítséget! :)
2016. máj. 18. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!