Mennyi pénzt kapnék?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond ezzel kapcsolatban és nem tudom pontosan hogy az én szituációmban mennyi pénzt kapnék 1 gyerek után. Mennyi GYES, GYED és/vagy családi pótlék jár nekem a baba születéséig? És utána? Fél évet dolgoztam, nem tudom, hogy ez mennyire számít. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! :)

2016. máj. 21. 16:36
 1/6 Bella169 ***** válasza:

Ha nincs meg a baba születésétől visszamenő 2 évben 365 nap biztosított időd ( munkaviszonyod) akkor csak gyes (netto 25500) és családi pótlék (12200) jár.

Ha megvan a biztosított időd és a szülés időpontjában is biztosított vagy akkor jár csed/gyed.

csed a bruttó fizud 70% a minusz 15% szja.

gyed a bruttó fizud 70% a minusz 15% szja és 10% nyugdíjjárulék.


Kérdés terhes vagy már? Ha igen mennyi idős? Dolgozol? Táppénzen vagy? Vagy munkanélküli vagy?

2016. máj. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg dologzom és még nem vagyok terhes de tervezzük, még a munkaviszonyom elején járok, jelenleg 2 hónapja dolgozom.
2016. máj. 21. 16:48
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

csak ezért mentél el dolgozni ?


a bruttó fizetésed bruttó 70%a fél évig utána bruttó 60% 1,5 évig de csak 16% adót vonnak belőle.

2016. máj. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
A baba születéséig semmi nem jár,csak a fizetésed,vagy ha táppénzre vesznek,mert veszélyeztetett vagy,akkor táppénz.GYED,GYES,családi csak azután,ha megszületett.CSED-et lehet 28 nappal szülés előtt igényelni,de azt is azután kapod,hogy megszületett.És a feltételeket,összegeket már leírták.
2016. máj. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bella169 ***** válasza:
100%

Akkor még várjatok fél évet minimum. Ugyanis előre nem lehet tudni hogy veszélyeztetett leszel e és nem küldenek e emiatt táppénzre. Táppénzre meg annyi időre mehetsz amennyit már az adott helyen ledolgoztál.

A biztosított időbe a táppénz is beleszámít amúgy.

2016. máj. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkèppen várok vele akkor.
2016. máj. 21. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!