Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A családi adókedvezmény...

A családi adókedvezmény összegéből is vonják a 33%-ot?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy mikor és kinek a nevére igényeljük majd.


Ha nem éjszakázhatok, előbb mennék el táppénzre.

Ha a 90. nap után megigénylem ( még dolgozni fogok) és utána megyek táppénzre akkor az befolyásolja a táppénz összegét vagy csak ha munkabért kapok vagy mikor a gyed-et?


A férjem fizetéséből vonnak 33%-ot még pár hónapig. Azt figyelembe veszik,hogy mitől lett " több" a fizetése vagy szimplán számolják úgy ahogy eddig és vonják a magasabb fizetésből?


2016. máj. 25. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:

most jól értem, az első kérdésed az, hogy a magzati adókedvezmény megnövelné-e a gyeded összegét? adókedvezmény az szó szerint adókedvezmény. nem nő a fizetésed, a bruttód annyi amennyi, csak a nettod nő, mivel kevesebb adót fizetsz.


igen, szerintem "abból" is vonják a 33%-ot, hiszen a fizetése nem változik, csak az államnak kevesebbet fiezt belőle. de egy összegbe is igényelhetitek az adóbevalláskor és kérhetitek postai úton is

2016. máj. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. máj. 25. 22:32
 3/3 anonim ***** válasza:
A letiltás mindig a nettó összegből számolandó, tehát a 33%-ot vonják az adókedvezményből is. Ezt ki lehet kerülni egyszerű módon, nem kell havonta kérni, hanem adóbevalláskor visszaigényelni egy összegben. Így spórolsz éves szinten közel 40 000.- Ft-ot.
2016. máj. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!