Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha Gyetre megyek majd akkor...

Ha Gyetre megyek majd akkor mennyit és mit vonnak le belőle?

Figyelt kérdés

Mert nem értem !

Mert ugye most a bruttó a nettonk minkettőnknek!!

Köszönöm előre is


2016. jún. 29. 11:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

nem írtad le...


nincs ezen mit érteni, a gyes segély, nem vonnak belőle adót, így adókedvezményt se tudsz belőle érvényesíteni. azt amit most te kapsz és a férjed nem tudja átvenni, egyszerűen elveszik!


az adó kedvezmény csak annak jár aki dolgozik vagy fizetés pótló juttatásban részesül, tehát kapd a fizud vagy gyed, csed, tp. minden más amit kapsz (gyes, gyet) segély, minimális összeg, abból nem kapsz semmit.

ugyanannyi lesz neked is a gyesed és a gyetet mint annak a 16 gyerekes cigányasszonynak aki még egy percet se dolgozott

2016. jún. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Kicsit primitív vagy ,hogy jön ide az hogy 16 gyerekes cigányasszony stb...

Nem is vitatkoztan azon mennyi lesz tudom jöl mennyi csak azt nem higy mennyit és mit vonnak mint a kérdésem is ezt tartalmazta!!

2016. jún. 29. 18:13
 13/19 anonim ***** válasza:

Akkor meg mit nem értesz????

Jelenleg gyeden vagy, abból tudsz igénybe venni adókedvezményt, de a gyesből/gyetből már nem fogsz tudni. Ennyi.

2016. jún. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
nem írtad,hogy gyeden vagy...a gyetről érdeklődtél aminél meg teljesen alap,hogy gyes után megy az ember mert a gyes lejárta után tehát alap esetbe a gyerek 3 éves korától lehet csak igényelni. A kérdésednél nem gyet-et kellett volna írnod hanem gyest!!!
2016. jún. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
jah és még az előző válaszomat kiegészíteném azzal,hogy gyet annak járhat akinek legalább 3 gyereke van
2016. jún. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

15. Nem mondod komolyan ??

Mit gondolsz miért kérdeztem viccből?

Képzeld 3 gyerekem van !!

2016. jún. 29. 19:23
 17/19 anonim ***** válasza:

mi az, hogy primitív vagyok? úgy jön ide, hogy próbáltam érzékeltetni, gondoltam szorgos magyar vagy, így kiütközik az ellentét amire rávilágítottam, hogy a segély összege azonos.


de nagyon egyszerű ember lehetsz, ha ennyire semmit nem értesz :)

2016. jún. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, miért vagy felháborodva?

Az elején nem írtad le, hogy gyeden vagy jelenleg. Gyedből tudsz érvényesíteni adókedvezményt. Gyesből és gyetből már nem fogsz tudni adókedvezmény érvényesíteni.

Gyes bruttó összege 28500 Ft, ebből levonják a 10% nyugdíjjárulékot, így nettóban te 25.650 Ft-ot fogsz kapni. Ergo, a párodnak majd 3 gyerek után kell kérnie az adókedvezményt, ha neked lejár a gyedet. Vagy, mivel októberben jár le a gyedet, így a maradék 3 hónapra már nem kéri a párod a 3-dik gyerek után, hanem jövőre ő vissza tudja majd igényelni az adóbevallásban, ha lesz még annyi fennmaradó adója és járuléka, januárban meg egyszerűen ő igényelje meg mind a 3 gyerekre a kedvezményt, ha te nem fogsz gyes mellett dolgozni.

Gyesből és gyetből hiába vonnak nyugdíjjárulékot, mivel ezek adómentesek és segélynek minősülnek, nem veheted igénybe az adó-és járulékkedvezményt. Amúgy is csak kb. 3 ezer Ft lenne.

Gyet összege ugye teljesen megegyezik a gyes összegével.

Gyes mellett tudsz dolgozni kötetlen óraszámban, gyet mellett viszont max. heti 30 órát.

Szintén 3 gyerekes anyuka, aki jelenleg gyesen van és dolgozok részmunkaidőben.

2016. jún. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm utolsó na ez egy normális válasz!!!!
2016. jún. 29. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!