Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Fel lehet mondani GYED alatt?

Fel lehet mondani GYED alatt?

Figyelt kérdés

2016. júl. 15. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Munkáltatóként vagy munkavállalóként? A munkavállaló otthon van vagy dolgozik?
2016. júl. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jövő hónapban jár le a GYEDem, de már most fel akarnék mondani, hogy ne kelljen ledolgozni a felmondási időt.
2016. júl. 15. 21:32
 3/15 A kérdező kommentje:
Itthon vagyok és van 26 nap szabim még.
2016. júl. 15. 21:37
 4/15 anonim ***** válasza:
fel igen...a felmondasi ido 30 nap ha csak ettol elteroen nem allapodtatok meg...arra ki kell adnia a 26 nap szabidat. viszont azt, hogy visszaakarsz allni a munkaba, 30 nappal elore jelezni kellett volna...tehat nem koteles most még 30 napig alkalmazni a munkaltato...ha holnap irasban bejelented h visszamennel dolgozni - hiaba a felmondassal egyutt kozlod - mondhatja hogy csak aug. 16tol vesz fel es akkor raer kiadni onnantol a szabidn
2016. júl. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Jövő hó végén jár le, de erre a munkahelyre nem akarok visszamenni.

Szept.2-től van új állásom.

Csak nem tudom ha most felmondok, akkor is jár augusztus végéig a Gyed

2016. júl. 15. 22:45
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha GYED-re jogosult voltál, akkor teljesen mindegy, hogy mi történik alatta a munkaviszonyoddal, az végig jár.
2016. júl. 16. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

szerintem - ha a munkaltato resen van es kotekedni akar - ez igy nem fog mukodni...eloszor jelzed irasban h visszaallnal es egyben felmondanal...megszakitanad a fizeesnelkuli szabadsagod. de mint irtam mondhatja h ezt harminc nappal elore jelezned kellett volna, legkorabban aug. 16an mehetsz vissza es akkor onnan ketyeg a 30 nap felmondasi ido...amire kiadja persze szabid vagy ki kell fizetnie...


hozzatennem en frissen vegzett tb szakember vagyok de tapasztalatom sajnos nincsen, jobb ha felhivsz egy hozzaertot mindenestre en azonnal beszelnek a munkaltatoval, ha a dontesed vegelges, lehet hogy o meg siman elenged mert ugyis van gondolom most mas a helyeden

2016. júl. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Felmondhatsz a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (hivatalosan ezen vagy gyed alatt) tartama alatt, nem kell megszüntetned a fiz. nélküli szabadságot és nem kell visszaállnod munkába.

A 30 nap felmondási idő alatt pedig továbbra is fiz. nélküli szabadságon leszel, nem kell ténylegesen ledolgozni.

A felgyűlt szabadságot pedig pénzben meg kell váltania a munkáltatónak.


De akár csinálhatod azt is, amit más is javasolt, 30nappal előbb bejelented, hogy visszatérsz, rögtön felmondasz, és a 30 nap felmondási idő alatt kiveszed a 26 nap szabadságodat, 4 napot pedig ledolgozol.


Harmadik verzió a közös megegyezés.


A gyed folyósítását nem befolyásolja, ha megszűnik a munkaviszonyod.

2016. júl. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Ha jól értem a válaszod első felét választom, akkor már szept. elején munkába tudok állni az új munkahelyen.

Szóval beadom a felmondásom jul.27-én(aug.27.-én jár le a GYEDem),akkor onnantól él a 30 napos felmondási idő. Erre az időre jár a Gyed és kifizetik a 26 nap szabit?

2016. júl. 16. 17:18
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
2016. júl. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!