Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Teljes havi táppénz esetén,...

Teljes havi táppénz esetén, kevés bérnél a családi adókedvezmény a táppénz bruttó alapján jár, vagy a szerződés beli bér alapján?

Figyelt kérdés
Br 79155 a bérem. Egy meglévő és egy magzat után kapom az adókedvezményt. Orvosi asszisztens azt mondta,9-es kód esetén köteles a munkaadó megelőlegezni a teljes havi tp-t. Ennek ellenére én 24ezret kaptam,ami a családi adókedvezmény nélkül is kevesebb,mint egy havi tp. Ez létezik,vagy én nem értem hogyan kell számolni?
2016. szept. 6. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:

A munkáltatónak semmit nem kell megelőlegezni.

Az OEP szokott egy kisebb összeget küldeni előre, ha még nincs meg valami, és nem tudják kiszámítani a táppénzt időben.

Az orvosi asszisztens meg maradjon a munkájánál, ne akarjon TB ügyintéző lenni, ha nem ért hozzá.

Ezzel az erővel a szomszéd Marika néni is mondhatta volna.


Amúgy ha a bruttód 79155. Akkor a táppénzed vagy 33640 Ft vagy 40369 Ft (adókedvezmény nélkül) kb.

2016. szept. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

adókedvezmény nem bruttó fizetésre vagy ellátásra jár, hanem a befizetett adóra, járulékra. amit nem fizetsz be abból nem tudsz érvényesíteni.

ha neked a tp-ből 5000Ft adót és járulékot vonnak, akkor 5000Ft adókedvezményt érvényesíthetsz. ha 15.000.- adózol, akkor pedig 10.000.- egy gyerek után, mert annyi a max

2016. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor jól sejtettem,köszönöm szépen. És a különbözetet majd vissza tudom igényelni?
2016. szept. 6. 15:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit nem tudsz kihasználni, azt azért nem tudod, mert nem fizetsz be annyi adót. Tehát azt később sem fogod tudni visszaigényelni, mert nincs miből.

A párod tudja visszaigényelni, ha van annyi adója.

2016. szept. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit nem tudsz kihasználni, azt azért nem tudod, mert nem fizetsz be annyi adót. Tehát azt később sem fogod tudni visszaigényelni, mert nincs miből.


Viszont az év első felében egy gyerekre kapta a csk-t, és a bére alapján mg marad igénybe vehető adó és járulékkedvezménye is, szóval éves bevallásban nem csak a párja kérheti...

2016. szept. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!