Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSEDről szeretnék kérdezni?...

CSEDről szeretnék kérdezni? Egy két dolog nem tiszta.

Figyelt kérdés
dec 6ra vagyok kiirva, jelenleg táppénzen vagyok. Nov 21. dátummal szeretném igényelni a CSEDet. Mikor adjam postára vagy vigyem be az OEPhez, hogy meg is kapjam? Hallottam olyat hogy sokat csúszik a kifizetés. Anno az első táppénzem is elég sokára érkezett meg és nem szeretnék mégegyszer igy járni. Mivel az igénylés napján még nem lesz meg a baba igy később ha megszületik akkor pótolni kell vmi papirt?
2016. okt. 10. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha november 21 napjával szeretnéd igényelni, akkor el kell menni a háziorvoshoz, aki november 20-al zárja le a táppénzt, és ad egy papírt a terhesállományba vételéről november 21-től. Akkor tudod igényelni a csedet, hamarabb sajnos nem, mert kell hozzá a háziorvosi igazolás. Ha megszületik a baba akkor újra ki kell tölteni és leadni a csed-es papírt a baba adataival, anyakönyvi kivonatával stb.
2016. okt. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, amúgy mindig utólag kapjuk a csedet, ahogy a fizetést is, tehát mivel nov 21-el kérelmezed, legkorábban dec elején kaphatNÁD meg a 9 napra járó csedet, de nyilván addig nem fogják elbírálni, mert több az ügyintézési határidő, tehát valószínűleg januárban fogod megkapni.
2016. okt. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2016. okt. 10. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!