Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen kedvezmények járnak és...

Milyen kedvezmények járnak és mikor, milyen összegben, hogy tudom igénybe venni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl jól tájékozott a témában, amit tudok az nagyjából ennyi:

Jelenleg jár nekünk az első házasok adókedvezménye (havi 5000Ft) a munkáltatónál intéztem, ez csak addig járhat, amíg a családi adókedvezményt igénybe nem vesszük, ezt hogy és mikor kell intézni, valahol olvastam, hogy a NAVhoz kell menni?

Jelenleg tp-en vagyok 9-es kóddal (veszélyeztetett terhesként) ha jól tudom a fizetésem 60%-át kapom.

Annyi tudok még, hogy jár anyasági támogatás ez szülés után egyszeri összeg (64e Ft).

A GYED nem tudom pontosan mikortól jár, de a gyerek 2 éves koráig, fizetésem 70%-a?

A gyerek 2. szülinapja után GYES (28e Ft).

Illetve jár családi pótlék.

Ezeket hol-mikor kell intézni?


Köszönöm a segítséget előre is! :)


2016. nov. 3. 10:21
 1/2 anonim ***** válasza:
2016. nov. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jelenleg magzati adókedvezményt igényelhetsz, magzat 90 napos korától(az első házasok kedvezményét nem tudom üti e, illetve azt se tudom h táppénz esetén jár e, igazolás nőgyógyász ad hozzá )

A baba születésétől 168 napig CSED jár, majd 2 éves korig GYED.

Igénylés:én a munkahelyen intéztem, mert Kifizető hely.

2016. nov. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!