Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezményt, ha a...

Családi adókedvezményt, ha a gyerek születése után adjuk csak be, hogy kell kitölteni? A magzatot nem kell beleírni?

Figyelt kérdés
2016. nov. 20. 23:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, ha már megvan a gyerek, akkor gyereknek kell beírni. A magzatra majd utólag tudjátok visszaigényelni a jövő évi adóbevallásban.
2016. nov. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem igaz. Én most töltöttem be a 12 hetet és 13 hét és 1 naptól már jár az adókedvezmény. Nekem a munkaügyis adta a nyomtatványt és a következő fizetésem már több lesz.
2016. nov. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#2. Senki nem mondta, hogy nem jár. Csak hogy ha nem kérik havonta, akkor nem kell beírni.

A magzatot nem írhatod bele, hisz már nincs, már gyerek van. Mindiig az aktuàlis állapotot íruk be. Majd ha leadod az adóbevalláso, abban visszaigényelheted.

2016. nov. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!