Piroska és a farkas kérdése:

Miért kevesebb az összeg?

Figyelt kérdés
Kislányommal gyesen vagyok. Annakidején napi 3214 ft Tgyást állapítottak meg. Novemberben 7- én kistestvére szúletett, és úgy tudtam, h mivel a Gyes alatt szülök, a juttatás nem lehet kevesebb mint a kislánynál. Ma 150.000 Ft - ot kaptam , nov 7- től dec végéig számolva ez csak 2777 Ft/ nap. Miért lehet vajon kevesebb? A határozat nem jött még meg.
2017. jan. 3. 14:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Most ok, de régen se te igényelted?
2017. jan. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Kezdetektől a férjem veszi igénybe. Viszibt hajnalban " megvilágosodtam": a kislányomnál táppénzen voltam a terhesség alatt, így a tgyásom gobdolom abból / is/ számolódott. A kedvezménytörvénynél pedig le van írva, h csak akjor számolnak az előző, magadabb összegű vsedalappal, ha azt jizárólag munkabérből kalkulálták anno. Tehát lehet, h rám nem is vonatkozik....
2017. jan. 4. 11:09
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem. Tp-ből nem számolnak juttatást.
2017. jan. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Akkor nem látok más megoldást, minth felhívjam az Államkincstárt. Még az is lehet, h jogosan keveslem, decemberben pl 10 ezerrel kevesebb csp- t utaltak , és mikor felhívtam őket, kiderült, h " jééí hát ők sem rudják h történhetett, de rényleg kevesebbet utaltak.".

Köszönöm, h próbáltatok segíteni!

2017. jan. 4. 15:40
 15/16 anonim ***** válasza:
De ezzel ne a MÁK-ot hívd, hanem az oep-et.
2017. jan. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szia! Sikerült kideríteni miért kaptál kevesebbet?
2017. jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!