Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apasági nyilatkozatot tett...

Apasági nyilatkozatot tett személy kaphat e gyed-et, ha más az állanó bejelentett lakcíme, mint az anyának?

Figyelt kérdés
Én saját szüleimhez vagyok bejelentve, barátnőm is saját szüleihez. Még nem született meg a baba. Nem dőlt el,hogy nálunk fogunk élni vagy náluk. Mert nincs még saját házunk. Azt tudom, hogy családi adókedvezményt nem vehetek igénybe, mert "nem közös a háztartásunk". Barátnőmnek nem volt még bejelentett munkahelye, nekem évek óta van. Ezért jobban járnánk ha én venném igénybe a gyed-et. Ő jelenleg iskolába jár és folytatni akarja.
2017. jan. 11. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
8%

A baba születésétől fél évig csed jár csak azután igényelhető gyed.

De csedet csak anya igényelhet.de neki nem jár csak gyes.

Szerintem gyedre csak az jogosult a haztartasban ahol csed járt..

2017. jan. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

A lakcimet nem nezik

Amig van apasági es tisztazva van a gyermek családja addig mindket szulo teljes jogu szulo ha sziberiaban élnél is

2017. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
A csaladihoz jogod van.
2017. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De nézik.A lényeg,hogy az ellátást igénylő és a baba lakcímének egyeznie kell.De a baba automatikusan az anya állandó lakcímére lesz könyvelve.
2017. jan. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Megint lepontoznak a hulyek.ha kulfoldon dolgoznal is jarna a csaladi ill kesvezobb adoosztályba esnél csak a kulfoldi allamban.itthon akk parod nem igenyelhetne. De amugy meg is oszthato itthon
2017. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, apa is kaphat gyedet, de csak a baba fél éves korától. Innentől kezdve lehet dolgozni is gyed mellett. Addig az anya lehet gyesen. Majd lemondja a gyest, apa megigényli a gyedet. Nem baj, ha a lakcímetek nem egyezik, a lényeg, hogy közösen együtt éltek, együtt nevelitek a babát, ez jelenti a közös háztartást. Családi adó-és járulékkedvezményt is kérhetsz, csak a baba születése után, mivel nem vagytok házasok! Tehát, ha a baba áprilisban születik, akkor apa áprilistól kérheti a havi 10 ezer Ft családi adókedvezményt, a magzati adókedvezményt pedig adóbevallásban vissza lehet igényelni a baba születése urán!!!
2017. jan. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már napok óta gyűjtöm az információkat neten, és arra jutottam, hogy amíg nem ugyanaz mindhármunk bejelentett állandó lakcíme, (én, barátnőm , babánk) addig nem jár nekem családi adókedvezmény, se gyed. Hiába én tartom el őket 100%-ban jelenleg is.
2017. jan. 11. 22:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! A makacsságod ellen nem tehetek. Én ezzel foglalkozok. Én sem vagyok egy lakcímen a párommal, még bejegyzett élettársak sem vagyunk, a párommal évek óta megisszuk az ad9kedvezményt, lényeg, hogy együtt éljetek!!! De ha neked fontos az egy lakcím, akkor valaki jelentkezzen át valakihez!!
2017. jan. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem.

Mindenkinek köszönöm,aki válaszolt.

2017. jan. 12. 09:12
 10/10 anonim válasza:

talán már nem aktuális, de éppen most kellett megkérdeznem - úgyhogy közkinccsé teszem .

A családi adókedvezménynél a "közös háztartás " a feltétel ez lehet különböző lakcím is.

A GYED igénylésének feltétele viszont az, hogy "saját háztartásában" nevelje az igénylő a gyermeket. Na most ezt nem igazán valósul meg ha apa-anya különböző lakcímre van bejelentve. A törvény szövegével: a gyermek " a személlyel életvitelszerűen együtt él és annak gondozásából rendszeres jelleggel legfeljebb csak napközbeni időszakra kerül ki ".

2018. jan. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!