Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így csak az alanyi jogon járó...

Így csak az alanyi jogon járó Gyes-t kapom vagy többet? Gyed-re jogosult vagyok?

Figyelt kérdés
Jelenlegi munkahelyemen már 2015 november óta dolgozok,2016 július 1-től jelentett be a főnököm 4 órásba. Mellette 8 órába főállású őstermelő vagyok több, mint egy éve ami biztosítja a napjaimat. 1 héttel ezelőtt tudtam meg, hogy kisbabám lesz. Szeptemberre várható a szülés, de nem akarok végig dolgozni mert emelni kell és nagy a baktérium veszély is.

2017. jan. 31. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
igen, kapsz majd gyedet de nagyon keveset, 35.000.- körül a 4 órás után. annyi tudsz tp-n lenni amennyit dolgoztál, kb meglehet ha megkezded a csedet 28 nappal előbb, hiszen min. 4 hetes már vagy
2017. jan. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És a CSED-el mi a helyzet? Arra hogyan vagyok jogosult vagy hogyn működik?
2017. jan. 31. 17:08
 3/3 anonim ***** válasza:

első vagyok. a lepontozók leírhatnák miért nem hasznos a válaszom :)


kérdez, természetesen csedre és gyedre is jogosult leszel, gondolom szeptember körül fog szülni, addigra meglesz az 1 éves munkaviszonyod. a fizetésed 70%-a a csed is és a gyed is, csedből 15%-ot, gyedből további 10% vonnak nyugdíjjárulékra és szja-ra.

az összeg csak tipp volt, elnézést ha rosszul saccoltam, úgy emlékszem tavaly annyira jött ki a 4 órás utáni csed

2017. jan. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!