Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkanélküliről újra csed?

Munkanélküliről újra csed?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Munkanélküliről mentem gyedre most otthon vagyok a 10 hónapos lányommal, és jön a tesó .

Kérdésem az lenne, hogy jogosult leszek e a kicsivel újra a Csedre?

Sehol nem kaptam értelmes választ.....

Köszönöm


2017. febr. 5. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel nincs elő munkaviszonyod
2017. febr. 6. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel mure megszülsz, még ha álláskeresésivel a szüléskor biztosított is leszel, bem lesz meg előtte a 365 nap biztosított jogviszonyod. Ugyanis csak passziv jogon kapod az ellátásokat most, az pedig nem számit bele a jogosultsági időbe.
2017. febr. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem kapsz, mert paszzívan jàr az elsõre. Én is így vagyok vele, ezért nem vàllalunk kistesót. De amúgy a munkaügyiben is elmondják, mivel kvàzi õk a foglalkoztatód, ill. a, OEP oldalàn is megtalàlhatod, hogy munkaviszony vagy àllàskeresési alatt szülsz, akkor jàrhat a Csed. Mivel gyeden vagy és nincs munkaviszonyod, és ugye màr àllaskeresési se fog jàrni a szülés alatt, plàne nem lesz meg az utolsó két évben a 365 nap, ezért nem jár, na meg ha itt a gyakorin visszakeresel, itt is elõfordult nem rég ugyanez a kérdés. :)


Tehàt kapsz Gyest, egyszeri anyasàgit ill. csalàdi pótlékot.

2017. febr. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De miért nem előtte jártál uzána ilyeneknek?
2017. febr. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A munkanélküliből még bent maradt 33 jogosultnapon. Én úgy értelmeztem ha a gyed után visszamegyek munkanélkülire és onnan megyek csedre akkor jogosult vagyok.
2017. febr. 7. 08:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ok, de a 365 napod nem lesz meg hozzá értsd már meg! A passzív jogon kapott csed gyed bem boztosított jogviszony! Tehát azóta hogy cseden vagy, nem vagy biztosítort, és ez már 10 hónapja tart, mire a másik megszületik még több idő lesz...
2017. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A csed gyed másik fontos feltétele, hogy a szülést megelőző 2 évben legyen minimum 365 nap jogviszonyod. És neked ez nem lesz meg.
2017. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Perszeeee kérdezõ! Jó is lenne, ha valaki dolgozik mondjuk 2 évet, erre megkapja a max àlláskeresõit, majd elmegy szülni, majd megint, majd megint, mert maradt még àllàskeresõije, és még maradt pár napja, majd szüli a 3. gyerekêt...eltelt ugye kb 6 êv legalàbb, de lehet hogy 9,és még mindig Cseden, Gyeden van...Jó is lenne. Vàllalnám én is a 2. Gyereket, hiszen jó biznisz. :D


De már írtam, az Oep honlapján ott van vilàgosan, 2 feltételnek kell teljesülnie egyszerre!


Jó is lenne, hogy aki valaha dolgozott életében, akàrmikor Csedre mehetne. Akàr 10 év múlva...

2017. febr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!