Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szociális alapon mennyi a...

Princ Nicole kérdése:

Szociális alapon mennyi a gyerektartási díj?

Figyelt kérdés

Princ Nicole nevű felhasználó kérdése:



Gyerektartási díj megállapítása mitől függ?


Barátom börtönben van több mint 1 éve. Nem tudott róla, csak most, hogy megtudtam a volt élettársa kap 5.000 Ft-ot a börtöntől, legalábbis ezt mondja a nő. A gyerek 15 éves. Megszüntették a barátom ellen az eljárást utalva arra, hogy nem követett el semmilyen bűncselekményt az ügyben, mégis nem érti ő sem, akkor hogyan ítélték meg a részeges volt élettársának ezt az összeget.


A tetejében ingyen lakik a kettejük nevén lévő házban a mostani roma férjével, aki viszont szétszedte már a ház nagy részét un. barátaival, családjával.


Mire, és összegben mennyire jogosult ez a nő, aki egyébként folyamatosan feljelentgeti most is, hogy a volt élettársa bent ül?


Én azt nem értem, hogyan nem tud a barátom erről a dologról, lehet-e ezt tudni miért ítélték meg? Szociális alapon is lehetséges?



#börtön #díj #élettárs #végrehajtás #fogház #gyerektartási díj #szociális alap #kijutás fizetés #állam megelőlegezési összege #meddig kap
2017. febr. 9. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyereknek jár a pénz az apjától. Kit érdekel,hogy börtöntöltelék? Ettől még ő csinálta a gyereket.

Az állam előlegezi meg,vagy a börtön munkáért járó pénzből vonják azt,nem a börtön adja.

2017. febr. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az eljárás megszüntetése meg bizonyiték hiányában van,vagy elévülés miatt,nem mert nem tett semmit.
2017. febr. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!