Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes lejártakor és egyébként...

Gyes lejártakor és egyébként is ebben a helyzetben mi a teendő?

Figyelt kérdés

Április 24én született a fiam idén 3 éve. Mivel pont úgy jött ki csak a helyzet (részletekbe nem mennék bele) csak gyest és családit kaptam. Ebben a hónapban még várhatom?

Gondolom májustól fizetnem kell a tb-m, van még valami intézni valóm? Jelenleg úgy tűnik jönne a kistesó, 6hetes vagyok de veszélyeztet, munkanélkülibe így is bejelentkezhetek, vagy be kell?ű

Köszönöm


2017. márc. 29. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Pedig belemehetnénk a részletekbe. Mert oké, hogy az első valahogy úgy alakult, hogy semmit nem kaptál, de hogy ugyanerre most a második is jön...
2017. márc. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem erre irányult a kérdés...
2017. márc. 29. 14:08
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Gyest április 24ig fogsz kapni, időarányosan, 25től kell fizetned a tb-det.

Munkanélkülibe sztem nincs értelme bejelentkezni, sztem így ellátás se járna, meg a tb-det se fizetnék. Veszélyeztetettként otthon maradsz munka nélkül, és ha megszületik a baba, ugyanúgy kapod a gyest meg a családit (esetleg ha az apa jogosult gyedre, akkor fél éves kortól kérheti ő).

2017. márc. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Utólag fizetik,így május elején fogják utalni utoljára a gyest (azt ami 24 napra jár).
2017. márc. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8%
Munkanélkülire a szülés előtt kellene elmenned, azzal többre mennél.
2017. márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Április 24-ig kapsz gyest. Vagyis, május elején még kapsz 24 napra gyest, mivel utólag fizetik, most áprilisban még a márciusi gyest fogják utalni.

A biztosításod nem ápr. 25-el fog megszűnni, hanem a gyes lejárta után még 42 napig él a biztosításod, utána vált pirosra, ha nem fizeted a TB-d. Érdeklődd meg, hogy kaphatsz-e aktív korúak ellátását, ez kb. 22 ezer forint. Ha jogosult vagy rá, akkor ez mellett nem kell a TB-d fizetni 1 évig, eü. ellátásra biztosított leszel, mint a gyes mellett. Munkaügyi központban v. önkormányzatnál érdeklődd meg. Aktív korúak ellátására az jogosult, aki már 1 éve regisztrált munkanélküli és szociális, anyagi helyzete rossz. Viszont úgy tudom, hogy aki gyesről megy munkanélkülire, annak nem kell az 1 évet kivárni. Nem biztos, mindenképp járj utána. Viszont, ha jó az anyagi helyzetetek, van a neveteken ház, lakás v. autó, akkor már nem nagyon szokták megadni az aktív korúak ellátását, de egy próbát megér, szülésig ez is több, mint a semmi.

2017. márc. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

AZ anyagi helyzetünk jó (van lakás, autó, megtakarítás) nem is ezért kérdeztem, vagyis nem anyagiak miatt, hanem jogilag érdekelt hogy nehogy valamit tudatlanul úgymond elsumákoljak.

2017. márc. 31. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!