Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lejár a gyesem, hogyan tovább?

Lejár a gyesem, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Április 2 tölti a kislányom a 3 évet. Előttr külföldön jártam iskolába, de veszélyezettség miatt nem fejeztem be. (Kettős állampolgár vagyok) Ilyenkor hogyan tovább. Külön bejelentem a navnál hogy fizetem a tb-m éamegxek a munkanélkülire, vagy s munkanélkülin lehet intézni egyben? Van a munkanélkülin esetleg tanfolyam lehetőség, vagy Magyarországon nincs ilyen? Köszönöm
2017. ápr. 10. 05:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nav tb,fizeted.

Munkaügyi tanfolyam van,de pár hónap és 16ember hely,arra jelentkezik 100-200.

Elkezdesz munkát keresni neten,ez a legegyszerűbb. Bár a munkaügyibe is sok a hirdetés mindenképp menj be.

2017. ápr. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már nézelődök de a fő problémám az hogy a gyermekem fejlesztésre szorul, csak szeptembertől van ovoda és az is délig ( különleges étkezési ogények miatt nem válalták)
2017. ápr. 10. 06:06
 3/11 A kérdező kommentje:
A fejlesztések miatt minden délután vagyunk vaéahol...logopédus, gyógytorna, úszás stb
2017. ápr. 10. 06:07
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Menj be a munkanélkülibe, amíg onnan járadékot kapsz, nem kell tb-t külön fizetned, és itt érdeklődhetsz a tanfolyamokról. Én bemennék az OEP-hez is, nem tudom, miért szorul kislányod fejlesztésre, de elképzelhető, hogy kaphatnál rá hosszabb gyes-t vagy ápolási díjat.
2017. ápr. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Autista és figyelemzavar gyanus. 3éves és még nem beszél, valamint annyira válogatós hogy nem eszik bent a napköziben (közöségbe is fejlesztési célall jár jelenleg heti 2x fél napra) az ovoda előre jelezte hogy így nem tudja egész napra fogadni, az OEP pedig nem tid támogatást adni (max az emelt családi jár tovább) mert pontosan 5éves kprig nem diagnosztizálható csak gyanuként merül fel :( Úgy volt jön a kistesó hogy legalább még 3évig itthon tudjak maradni vele (meg hát szeretnénk is babát) de a múlt héten 14 hetesen elvetéltem :( Ezért is kapkodom most, sajnos nem néztem utána az itteni rendszernek.
2017. ápr. 10. 06:43
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

4!


Esélyes, hogy egy percet nem dolgozott így nem jár neki munkanélküli segély.


Kérdező,

fejezd be az iskolát és keress munkát

2017. ápr. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást, Sapanyoolban éltem 3éves koromtól, a gimi végét már itthon tettem le mert itt akarok éllni. Gimi után dolgoztam (műköröm építő és kpzmetikus okj végzettségem van) hogy egyetemre tudjak menni, el is kezdtem itt, akkot találtam a férjemre, de sajnos közben édesapám beteg lett és kiköltöztünk hozzá segíteni, abban a fél évben lettem terhes (elvileg nem lehetett természetes úton gyerekem) és mivel tudtuk hogy nem lesz egyszerű hazajöttünk. Szinte végig kórházban feküdtem, és 32hétr megszülettett 1kg-mal. Így igen, azokban az időkben itthon nem dolgoztam, de a tbm fizettem, és mielőtt üég azzal jönnél hogy kiveszek a közösből ami itt szokás hánytorgatni..tettem be és a férjem is tesz be jelenleget is eleget. Van lakásunk, van autónk, családi napközibe jár a gyerek és a fejlesztések 90% is magán úton zajlik. Nem mondom hogy magas szinten élünk de van a hűtőben hús zöldség, minden ami a hyereknek kell. Nem márkás ruha de tiszta és új, mindenből. 2 lombikon vagyok túl, az sem két fillér....szóval igen lehet pálcát törni felettem de úgy gondolom rosszabb helyzetben lévők bőven vannak. Én csak törvényesen szeretnék eljáráni. És még nem adtam fel a tesót és a munkaadókkal sem csesznék ki hogy rögtön veszélyeztettre tesznek.
2017. ápr. 10. 07:17
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Ennek járj utána a hivataloknál, ne itt kérdezz. A tatósan beteg gyerek esetében nem 3 éves korig jár a gyes, hanem sokkal tovább. De nem tudom meddig.

Járj utána a kormányablaknál/államkincstárban.

2017. ápr. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező! Orvosi papírokkal menj az Önkormányzat -> szociális osztályára - ott pontosan elmondják neked, mi a teendő és mik a lehetőségek. (Lehet hogy meghosszabbítják a gyest)
2017. ápr. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem törtem pálcát feletted, csupán a kerdesedbol kovetkeztettem ki, hogy nem dolgoztál -"előtte külföldön jártam iskolába de nem fejeztem be"- és az egyik hozzaszolonak jegyeztem meg, hogy nem jár munkanélküli segély. A kozosbol köves dologhoz meg annyit, hogy a gyes eleve alanyi jogon jár, semmit nem kell tenni érte.

Továbbra is a munkakeresest javaslom. A munkaugyi központban lehet regisztrálni, de pénzt nem fogsz kapni. Az önkormányzatnal lehet igényelni, hogy fizessék a tbdet, de ehhez nagyon alacsony jövedelem kell. Fejezd be az iskolát, keress munkát és minden rendben lesz

2017. ápr. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!