Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Cseddel kapcsolatosan lenne...

Tubarózsa kérdése:

Cseddel kapcsolatosan lenne kérdésem? Többi lent. Köszönöm.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt tudom, hogy a csedet a szülés elött 28nappal lehet igényelni. Jelenleg még dolgozom, nem tudom meddig amig birok, de nagyjából junius vége van becélozva utána kiveném a szabikat amenyit csak lehet +táppénz + csed. Kérdés lényege: Szept 18ra vagyok kiirva, akkor a csedet aug 21től igényelhetem? (Gondolom a hétvégi napokat is bele kell számolni?) Táppénz aug 20ig jár? Amit nem értek, mivan akkor ha a baba előbb vagy később születik mint a kiirt dátum? Mikor és hogyan zárják le a tp -s papírt? Ill a tp összegét és a csedet mikor utalják? Oktoberbe? Akkor Szeptemberbe utalnak valamennyi fizetést?

Remélem érthető a kérdésem, ha nem tiszta valami írjatok megprobálok érthetően válaszolni. Egyébként a munkahelyemen 2015.okt.05 óta dolgozok, határozatlan idejű szerződéssel.

Köszönöm a válaszokat!

Üdv 26N, 19hkm


2017. ápr. 26. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szóval aug. 20-ig táppénzen vagy. Háziorvossal lezáratod, kiadja a papírt. aug. 21-gyel igényled a Csed-et. Én úgy tudom a kiírt időpont a viszonyítási alap... ha később szülés, nem gond... ha hamarabb akkor pedig benne vagy a 28 napba. Mert leghamarabb a szülés kiírt időpontja előtt 28 nappal lehet igényelni.

Az én ötletem aug. 31-ig tp. szept. 1-től csed.

Hasonlóan akartam én is, de a tb ügyintéző lebeszélt róla... Mert akkor hosszabb ideig kapom a csed - et, ha csak a szüléstől igénylem... És később kell igénybe venni a gyed-et amiből többet vonnak.

2017. ápr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Leghamarabb a kiírt időpont előtt 30-28 nappal igényelhető (nem emlékszem pontosan) és kb. 168 napig jár. De akár szülés után is igényelheted, nem kötelező előbb. Akkor éri meg hamarabb, ha egyébként szerény a fizetésed. Ha a munkahelyed kifizetőhely, ott igényled és ezzel a nappal záródik a táppénz.
2017. ápr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
az igaz hogy hamarabb jár le a CSED akkor,viszont a táppénz még GYEDnél is kevesebb....tehát nem értem a válaszolót
2017. ápr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszi. A tp t meg csedet akkor oktoberben utalják?

Mindenképp szülés elött akarom igényelni a csedet. Tp éhen halni elég... (félre értés ne essék, nem a semmire szülök, de számít minden ft.) Gyed nem gond, hogy kicsit kevesebb lesz, mert megyek vissza dolgozni. (Legalább félállásba. Esetemben ez havi 4-6munkanapot jelent, ha teljesbe tudok menni akkor is 10-12nap csak.) De ez majd kialakul. Ha jól tudom gyed mellett lehet dolgozni,nem? Valamit akartam még irni, de elfelejtettem.. :D Ha eszembe jut megírom.

2017. ápr. 26. 19:15
 5/11 A kérdező kommentje:
Az hogy a munkahelyem kifizetőhely, honan tudom meg? (Azon kívül, hogy megkérdezem a hr -est?)
2017. ápr. 26. 19:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne rossz a fizum, akkor szüléstől igényelném a csed-et, mert annak nincs maximalizálva az összege (talán még), míg a gyed-nek igen. Tehát ha a csed-em több, mint nettó 120. De nekem rossz, úgyhogy... :)
2017. ápr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3-asnak válaszoltam. 6.
2017. ápr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha augusztusban vagy táppénzen, és le is adod a táppénzes papírt, akkor azt szeptemberben utalják, fizuval együtt (ha most mész el bármi miatt táppénzre, azt is a következő hónapban kapod). A csed ugyanez, ha elbírálják addig, akkor időarányosan megkapod azt is szeptemberben.
2017. ápr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2017. ápr. 26. 20:12
 10/11 anonim ***** válasza:
jajj értelek hatos válaszoló ;) :) az úgy más.. :D
2017. ápr. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!