Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg 161 ft os minimálbére...

Jelenleg 161 ft os minimálbéren vagyok, minden pótlékkal együtt gyerek adókedvezménnyel kapok kb 170 ezer ft ot?

Figyelt kérdés
mit fognak alapul számolni a bérlapomon a bruttó bér soron 200 ezer ft körüli összeg van , melyket veszik alapul . illetve 1 gyerek van jelenleg ha másodikkal szeretek majd gyedre menni 2 gyerek adókedvezményére jogosult leszek vagy 1 re?
2017. máj. 29. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A bruttókból számolnak egy átlagot, annak veszik a 70%-kát, a CSED-nél ebből lejön 15% SZJA, a GYED-nél 15% SZJA + 10% nyugdíjjárulék.

Jogosult leszel 2 gyerek után adókedvezményre, de csak akkor tudod igénybe venni, ha van annyi adód.

2 gyerekre összesen 30.000Ft a kedvezmény, ha 140.000Ft körül van a CSED, abból csak 21.000 adó jön le, annál többet nem tudsz igénybe venni.

A GYED-nél 21.000 adó, és 14.000 nyugdíjjárulék van, mindkettőre érvényesíthető a kedvezmény, itt a teljes összeget igénybe tudod venni.

Ha a férjed is dolgozik, bármilyen arányban megoszthatjátok a kedvezményt.

2017. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
"A GYED-nél 21.000 adó, és 14.000 nyugdíjjárulék van, mindkettőre érvényesíthető a kedvezmény, itt a teljes összeget igénybe tudod venni. " mármint az adókedvezmény teljes összegét, ebben az esetben 35.000 helyett csak 5.000 a levonás.
2017. máj. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tovabba jovo evben a fennmaradot vissza is tudod igenyelni.Ha a gyedbol 35ezer az adod akkor a fenn marado 5ezreket vissza fogod kapni!
2017. jún. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem . még annyit hogy a gyerekek után járó szabadságot pénzbeli ellátásként lehet kérni, lakásfelujjításban vagyunk és szükségünk van a pénzre nagyon mielőtt megszületik a baba készen kellne legyünk
2017. jún. 3. 07:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom biztosan,de szerintem nem.Maximum ugy ha felmondasz es akkor ki kell fizetniuk a szabikat,egyebkent inkabb letoltetik azt az idot
2017. jún. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!