Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Magzati adókedvezményt a...

Magzati adókedvezményt a betöltött 91. nap után ha a férjem igényeli akkor milyen papírokra van szükség? Munkahelyén kell bejelenteni, igényelni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 13 hetes 5 napos vagyok.

A terhesség kora és a szülés várható időpontja a várandós kis könyvben is benne van.

Illetve voltam a héten genetikai ultrahangon, ahol kaptam leletet, és ott is szerepelnek ezek az adatok, és, hogy minden rendben van a magzattal.

A munkahelyem ma járt le a szerződésem, nem lesz meghosszabbítva, így a férjem szeretné megigényelni az adókedvezményt.

Hol kell pontosan ezt igényelni, és mi szükséges hozzá?


2017. jún. 1. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:

A dokidtól kell egy pecsétes igazolás, hogy betöltötted a 91. napot. Ezt beviszi a munkahelyére a férjed és a könyvelő oda fog figyelni, hogy havonta másképp vonja az adót. Ha esetleg nem nyújtjátok be, akkor a következő adóbevallásnál visszaigényelhetitek egy összegben.

Nekem a párom nem a férjem így én igényeltem, nem tudom hogy az orvosi papíron kell-e neki más..

2017. jún. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az orvosi papír mellé lehet hogy kellhet egy házassági anyakönyvi kivonat, de azzal együtt már elég kell hogy legyen.
2017. jún. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

SEMILYEN igazolás nem kell!!! A dokinál kapott pecsétes papírt 5 évig meg kell őrizni, de csak a NAV kérheti, ha ellenőriz.

A munkahelyen ki kell tölteni egy nyomtatványt, amiben kéri az adókedvezményt, és nyilatkozik, hogy te nem veszed igénybe.

Az eddig eltelt időre pedig jövőre tudjátok visszaigényelni, az idei adóbevallásban.


A munkahely nem hatóság, nem ellenőrzihet, házassági anyakönyvi kivonatot meg pláne nem kérhet. És hidd el, tök mindegy neki, hogy a férjed adót csal esetleg vagy nem, neki csak a nyilatkozat kell az igénylésről. A többi a NAV-ra tartozik.

2017. jún. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ilyenkor csak akkor kétheted ha házasok vagytok. Ha nem akkor jövőre tudja egy összegben visszaigényelni az idei évre járó kedvezményt. Nem ellenőrizhet a munkáltató de be szokták kérni az orvosi igazolás másolatát. Házasságit nem, az a ti felelősségetek hogy a szabályoknak megfelelően vedd igénybe.
2017. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!