Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nekem járna már Gyed, ha...

Nekem járna már Gyed, ha szeretnék babát vagy még ahhoz kell dolgoznom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Főiskolát végeztem. Azt tanultuk ott,hogy 180 nap beszámít abból is. Ahogy befejeztem rá fél évre kaptam munkát és jelenleg 7 hónapja dolgozom. Ha most lennék terhes akkor nekem a Gyed már járhatna vagy csak a Gyes?

Köszönöm a válaszokat :)



2017. jún. 10. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ mikor szülsz, mert a tanulmányokból csak annyi számít bele, amennyi a szüléstől vissza számolt két éven belül esik, és legfeljebb 180 nap. Ha most rögtön teherbe esnél, akkor kb 8.5 hónap múlva szülnél, ha jól számolom 70-80 napot lehetne már csak a tanulmányokból figyelembe venni, és ez egyre csökken.

Persze ha nem akarsz azonnal táppénzre menni, akkor semmi gond, van már 7 ledolgozott hónapod, még 5 kell, ami akár a várandósság alatt is simán összejöhet, nyilván munkakörtől függ.

2017. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Bocs, ökörséget írtam. Természetesen a táppénzes napok is beszámítanak, tehát a 7 hónap + 8.5 hónap várandósság alatt már megvan a 365 nap ami a jogosultsághoz kell.
2017. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Mivel a szülésig kell meglennie a 365 napnak simán meglesz a mostani munkahelyedről is ha még nem vagy terhes. De ha rám hallgatsz kicsit dolgozz még előtte, éljetek, legyetek kettesben a pároddal 1-2 évet még akkor is fiatalon szülhetsz. De ha úgy érzed most van itt az ideje akkor akkor hajrá.
2017. jún. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Viszont ha táppénzre kell menned akkor 60 helyett csak 50% lesz igy hogy nincs 2 év folyamatos biztositott időd. Ezt kalkuláld bele mert ha úgy alakul igy jóval kevesebbet kaphatsz mintha már 2 éve itt dolgoznál.
2017. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

"tehát a 7 hónap + 8.5 hónap várandósság"


Kivéve, ha egyből táppénzre kerül, mert 7 hónap munkaviszonnyal a háta mögött nem mehet 8,5 hónap táppénzre és máris nem teljesül a második feltétel.

2017. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!