Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Visszamenőleg lehet a gyedextr...

Rosier kérdése:

Visszamenőleg lehet a gyedextrát igényelnem?

Figyelt kérdés
A fiam most mult 2 éves és nem tudtam hogy az apa is igényelheti munka mellett. Eddig a feleségem igényelte ,de neki nem volt előtte jövedelme,nekem meg a max járt volna,

2017. jún. 13. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván a feleséged a gyes-t fölvette, ha nem volt jogosult a gyedre. Neki a gyest akkor le kellett volna mondania és úgy vehetted volna fel a gyed extrát. Így biztos nem veheted fel visszamenőleg, hogy más ellátást felvettetek arra az időszakra. Nem hiszem, hogy van lehetőség a gyes visszafizetésére, hogy bocsi, mégis inkább a gyed extrát kérnénk arra az időszakra. :(
2017. jún. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos visszamenőleg nem lehet.

Minis most kinlódtuk végig.

Annyi a valtozás ezzel kapcsolatban hogy azonnal kapja az ember a rákövetkező hónapra nem 60 nap mint ezelőtt.

2017. jún. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
11%
Én meg azt mondom, hogy add be az igénylést (6 hónapra visszamenőleg lehet), legfeljebb visszadobják, semmit nem vesztesz vele.
2017. jún. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Felveheted, de max fél évre visszamenőleg és a feleségednek vissza kell fizetnie a gyest(erről nyilatkozhattok h vonják a gyededből), ill a tb-t is arra az időre.

Azért tudom, mert mi ugyanezt csináltuk.

2017. jún. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet.


Ha a feleséged gyedet kapott, az igénylésen jelölni kell, hogy a neked járó ellátásból vonják le a neki kifizetett, így visszamenőlegesen a különbözetet kapod.


Ha ő gyest kap, akkor ne várjátok meg, hogy az OEP keresse meg a Cst osztályt, mert lassú. Menjetek be, mondjátok le visszamenőleg a gyest, kaptok visszafizetésre kötelező határozatot, visszafizetitek, ezt követően mentek az OEP-hez, és te megkapod, max 6 hóra visszamenőleg.

2017. jún. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2, akkor ti valamit elnéztetek, mert lehet.
2017. jún. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%

Ja nem.

Mi kapunk. Vagyis en eddig a ferjem kapott. Mindent most en hogy megszületett a kicsi.

Na de nálunk 3 gyerek van.

Abban tudnatok segiteni honnan tudom meg ha pl a új munkaügyis nem gyed extràt számolt hanem gyedet?

Merz en a legnagyobbra gyest, a középsőre gyed extrát kértem a picire meg csedet.

Azt a bétpapiromból tudom meg?

Mert most pl a bena elcsöszte valaki tpjét a cegnél es a férjemnek utalta amit jövőhónapba elvesznek tőle mert a munkaügyis elnézte a nevet.... baxus olyan ideges vagyok emiatt.

2017. jún. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

nem gyed extràt számolt hanem gyedet


Nincs olyan pénzbeli ellátás, hogy gyed extra, csak gyed van. A gyed extra csak egy reklámelnevezése annak, hogy változtak a korábbi szabályok, és most lehet gyed mellett korlátlan időben munkát vállalni, több ellátás is járhat egyszerre.

2017. jún. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
na jó, 7, azért vagy ideges, mert vissza kell fizetni, amit jogtalanul kapott? Jó vicc...
2017. jún. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Nem azert hanem mert ha az egyiket elcsoszte akkor a masiket is igy az enyemet is.

Nem azert mert olyat kapott ami masnak jar hanem ha elnezi a vezeteknevet ami nem is egyforma akkor siman elnezhet mast is.

De nem ertem mit ironizalsz es rohogsz tok nirmalisan kerdeztem te meg igy reagalsz....

2017. jún. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!