Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ziasztok. Kérdésem,5 hónap...

Ziasztok. Kérdésem,5 hónap munkaviszonyom lesz szülés előtt, kapok így csedet? (2 éven belül viszont megvan az egy év biztosított jogviszony)

Figyelt kérdés
2017. jún. 14. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
igen
2017. jún. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak a két éven belül számít hogy megvan e a 365 nap biztosítás.
2017. jún. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A 365 napba biztosítottnak kell lenni ezt tudom én is csak ezt nem hogy ez most azt jelenti hogy a hétvége is beleszámít vagy csak a munkával töltött napok?
2017. jún. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a munkaviszony által vagy biztosított, ott pedig nem úgy van, h pénteken kijelentenek, hétfőn reggel meg be, hanem folyamatos, így a hétvége is beleszámít a 365 be
2017. jún. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A CSED-nek 2 feltétele van:

1: A szülést megelőző 2 évben kell 365 nap biztosítási jogviszony 8Az mindegy mennyi munkahelyen volt)

2: Szüléskor is biztosítottnak kell lenni.


Megfelelsz mindkettőnek? Igen. Akkor kapsz CSEDet és GYEDet.



Mivel a munkaviszony fennáll hétvégén és ünnepnapon is, így minden beleszámít.

2017. jún. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az is feltétel, hogy a szülés napján is alkalmazásban kell állnod. Ha nincs munkád hivatalosan aznap amikor szülsz, akkor nem jár csak a gyes.
2017. jún. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azzal volt bajom, hogy szülés napjától visszaszámolnak, 3 hónapot és az azt megelőző 180 napot vizsgálják, és ennek függvénye a CSED összege, nekem viszont nem lesz csak 60 nap durván két hónap.

Érdeket volna egy 161.000 bruttó bérnél vajon, így mennyi lesz így a csed-gyed.

Felhívtam az OEP-et, de ott annyit mondanak "majd ki lesz számolva"

2017. jún. 14. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!