Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyeden lévő Egyéni vállalkozó,...

Gyeden lévő Egyéni vállalkozó, hogyan kaphat táppénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van akinek van tapasztalata?

Egyéni vállalkozónál is meglehet lépni, hogy táppénzre kerüljek és amellett kapjam a gyedet is a kisfiam után?

(Előzmény, hogy normál alkalmazotti munkaviszonyban lévő ismerősöm, újra állományba vezettette magát azután kivette a szabadnapokat és elment táppénzre. Vagyis nem ment vissza dolgozni a gyakorlatban csak elméletben)



2017. jún. 16. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozónak nem jár tappenz.

[link]

2017. jún. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kedves ismerősöd milyen indokkal vetette magát táppénzre? Várandós lett esetleg es (hivatalosan :-S) veszélyeztetett terhes? Többnyire ez szokott előfordulni. Esetleg szabadnapok után benyelt valami vírust?

Te miért szeretnél táppénzen lenni? Gondolom elkezdesz dolgozni, fizeted a járulékot 1-2 hónapig (EV esetében a szabadságot nem tudom értelmezni) és (ha veszélyeztetett terhes vagy) a dokid kiír táppénzre...vagy, ha esetleg beteg leszel, akkor amiatt.

Az, hogy nincs bajod, csak GYED mellé szeretnél még egy kis pénzt, jelenleg nem indok a táppénzhez.

2017. jún. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló...táppénz járHAT neki, betegszabadság nem.
2017. jún. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ah, igazad van, rosszul láttam.
2017. jún. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ha csak úgy elmegy táppénzre, az TP csalás. Ha újra terhes, akkor általában nem firtatják hogy miért van TP-n, de ez az egyetlen eset.
2017. jún. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jajj, bocsánat az kimaradt, hogy újra babát várok úgy tűnik. A kisfiammal is veszélyeztetett terhes voltam.
2017. jún. 17. 07:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha az orvosod úgy ítéli meg, hogy megint veszélyeztetett terhes vagy (és szomorú, de itthon akár mondvacsinált indokkal is...terhesség esetén senki nem firtatja), akkor nyilván felvesznek táppénzre.

Bár nekem fura, hogy ha valaki vállalkozó (azaz elvben a munkájával arányos a jövedelme, nem havi fix) és jellemzően célja kell, hogy legyen az ügyfélkör megtartása, annak miért szeretne mindenáron nem dolgozni. Persze ha valaki azért EV, mert a "munkáltatója" csak így foglalkoztatja, az megint más tészta, ott egyéb munkajogi kérdéseket lehetne feszegetni...

2017. jún. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!