Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17.hetes kismama vagyok. Munkahelyem még nem volt, mert a tanulmányaimat az idén fejeztem be június 8.-án. Kérdésem az lenne hogy mit fogok kapni ha megszületik a baba? Illetve a TB az sehogy se fog járni már?



2017. jún. 17. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
GYES és családi pótlék. Ha apuka dolgozik ő igénybe veheti adókedvezményt. Ha a férjed akkor a magzatit is ha nem akkor csak szülés után a családit, illetve utólag vissza tudja igényelni a magzatit is.
2017. jún. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Milyen szintű iskolát végeztél?

Gyes fog neked járni a gyerek 3 éves koráig, 28000 ft körül van. Családi pótlék 12000 ft kb. Ha van férjed, élettársad, akkor ő 10000 ft adókedvezményt kaphat, ha dolgozik.

Egyszeri anyasági támogatást kaphatsz, ha jársz terhesgondozásra és minimum 4 pecsét van a kiskönyvedben.

2017. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem mindegy hol fejezted be a tanulmányaidat, mert ha felsőoktatásban akkor jár a diplomás GYED is.
2017. jún. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Újra első vagyok.

Ha egyetemre jártál akkor kaphatsz diplomás gyedet még, ha két éven belül van 2 aktív nappali féléved.

2017. jún. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha egyetemre jártál, akkor jár a diplomás GYED 1 évig :) Ez azt is jelenti, hogy biztosított leszel.
2017. jún. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mit értesz azon hogy TB sehogy se fog járni?

Diplomás GYED és GYES alatt nem kell fizetned magad után egészségbiztosítási szolgáltatási járulékot.

CSED/GYED-et már lekésted, ahhoz egy évet kellene ledolgozni szülésig.

2017. jún. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok diplomás, egyszerű középiskolában végeztem.

A tb-t azért kérdeztem, mivel nincs diákigazolványom így június 8-al megszűnt a tanulói jogviszony, tehát a tb-t nem az iskola fizeti utánam. Terhesen meg sehova se vesznek fel dolgozni, max ugy ha nem mondom meg hogy mivan, de már ugyis látszik szoval mindegy.

2017. jún. 18. 06:51
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

A tb-t fizetned kell magad után. Beslattyogsz a NAV-hoz és intézed. Elvileg okt. 31-ig még kéne lennie diáknak és tb-nek is, de lehet változott

Majd ha a gyerek meglesz, megigényled a gyes-t és amellett már nem kell tb-t fizetned, mert vonják.

2017. jún. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző válaszoló is írja, ha most végeztél a suliban, akkor október 31ig érvényes még a diákod, és a lajártát követően 45 napig még jogosult vagy passzív tb-re, így majd csak december 16-tól kell fizetned. Vagyis kellENE, de addigra már megszületik a baba, és gyes alatt megintcsak nem kell fizetned.
2017. jún. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Felvettek dolgozni egy helyre ahol lényegében csak ülnöm kell, szóval majd ő fizetnek.. :)
2017. jún. 20. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!