Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi most a max csed bruttó...

Mennyi most a max csed bruttó összege? Mekkora jövedelem kell hozzá? Ugyanolyan mint a gyed?

Figyelt kérdés
Harmadik gyerköc, de annyi minden változott az útobbi években. Hogy van pontosan a gyed stb? Leírná valaki érthetően?
2017. aug. 25. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
nincs max a csed-nél
2017. aug. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
A CSED nincs maximalizálva!
2017. aug. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincsen maximálva, hála a jó égnek, éppen elég, hogy a gyedet maximalizálták, legalább arra a 168 napra járjon nagyjából a valós bért hangyányit megközelítő összeg.
2017. aug. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké, ezt értem, de esetleg le tudná írni valaki hogy hogyan tudom kiszámolni vagy hogy mennyi is a csed és mennyi a gyed!? Köszönöm.
2017. aug. 26. 14:58
 5/8 anonim ***** válasza:
CSED: a jogosultság napjától visszafelé 3. hónap utolsó napjától visszaszámolsz 180 napot. Mondjuk nov. 6 a jogosultság kezdete, kimarad az okt és a szept, így augusztus 30-tól számolsz vissza 180 napot. Összeadod a brutto keresetedet és elosztod 6-tal, utána keresel a neten egy kalkulátort, ami kb megadja a választ, de az sem lesz halál pontos. Vannak dolgok, amelyek befolyásolják az összeget, de nem téved a kalkulátor több tízezret max pár ezret. A GYED-et ugyanígy. DE ez abban az esetben élhető ha végig dolgoztál, ha tp-n is voltál, akkor az utolsó munkában töltött naptól visszafelé számolják az összegeket.
2017. aug. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm :)
2017. aug. 28. 20:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Nos a csednek is van maximumam egy bizonyos esetben.

leirom az én esetemet.

a munkahelyemen 2015.novembertől vagyok.Akkor meg még decemberben minimált kaptam.januártól emelt bért.Viszont mivel a csed számitásánál beleszámitott a minimálbéres időszak igy kevesebbet kaptam sajnos.

most ha visszamegyek dolgozni,legalább egy hónapra,még mindig nem kapom meg azt ami a szerződés szerinti bérem szerint járna csak ha dolgozok 4 hónapot,és nem megyek tp-re.Ha nincs 4 hónapom,de legalább 1 hónapom van,aktiv munkába akkor a minimálbér 2x-se lesz az alapom,ami azért jóval több,mint amit a kedvezmény szabály szerint kapnék,viszont ilyen esetben be van maximalizálva,hogy nem lehet több a minimálbér kétszeresénél.(a bruttóm)

2017. szept. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nos mutatok egy példát a számolásra.


1.eset

A havi munkabéred állandó.Fix havi bruttó 160.000 Ft

ekkor a 160.000*0,7 = 112.000 Ft

ebből levonod a járulékot (csak SZJA 15%)

112.000 Ft * 0,85 = 95.200 Ft

Ennyit fogsz kapni CSED-nek adókedvezmény nélkül.Ha igényled az adók.-t akkor igazából megkapod a 112.000-et



2.eset

Ha változó a béred,merthogy műszakpótlék,jutalom bármi jön rá,és ez nem állandó,akkor össze kell adni ezeket a havi béreket,és elosztani 180 nappal.Akkor kijön,hogy egy napra kb mennyit kaphattál(átlag).

mondjuk 180 nap alatt kerestél 800.000Ft-ot

akkor 800.000/ 180nappal = 4444 Ft/ nap.

Ezt beszorzom 30nappal.

4444*30nap = 133.320 Ft Ennyi lesz az alapod(bruttó)

és innentől ugyanaz a menet,mint az első esetben.

Ennek a 70% a csed,ebből levonod a 15% szja-t aztán kész.


Ha nincs 180 nap bérezetted,akkor 120 napot keresnek,ha van annyi és legalább fél éve tart a jogviszonyod,akkor ugyanigy kiszámolják csak 4 havi adatokkal.

Visont ha nincs fél éves munkaviszonyod,akkor a minimálbért veszik alapul.


Gyednél ugyanez a szisztéma,vagyis a csed alapja lesz a gyed-é is nem kell ujraszámolni,csak abból vonnak még 10% nyugdijjárulékot is.

2017. szept. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!