Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nem tudok munkahelyről...

Ha nem tudok munkahelyről elmenni szülni, akkor kapok Gyed-et és előtte Csed-et?

Figyelt kérdés
Minden ezzel a kérdéssel foglalkozó weblap máshogy írja le a dolgokat a témával kapcsolatban. Vállalkozónál dolgozom, amint bejelentem, h babát várok botrány lesz. Jobb esetben maradhatok, míg még tudok dolgozni. Rosszabb esetben elküldenek. Tudom, h nem rúghat ki, ha bejelentem neki a terhességem, de ugye ott van a közös megegyezés. Táppénzre sem fognak elengedni... Szóval valószínüleg nem leszek alkalmazásban a terhességem utolsó pár hónapjában. Így is jár a Csed és Gyes-t tudnak attól számolni a régi fizum alapján? Köszi előre is!

2017. nov. 12. 19:31
1 2
 1/11 Carragher_x ***** válasza:
100%

"de ugye ott van a közös megegyezés" - Igen, ott van, s mint a neve is mutatja KÖZÖS. Ergo te nem írod alá (miért is tennéd), ő meg nem csinálhat semmit.

"Táppénzre sem fognak elengedni" - Ez sem az ő döntése.


Szóval összefoglalva: bejelented, hogy terhes vagy (ha nagyon védeni akarod magad, akkor elküldöd neki emailben is, bár nem igazán szükséges) és dolgozol amíg az az orvosoddal egyeztetve engedélyezett és minden rendben lesz:)

2017. nov. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Csak nekem meg terhesen nem hiányzik a feszültség, ami majd ezzel jár. Meg akkor a munkáltatómnál kell majd megigényelni a Gyed-et is, meg a Gyes-t is, nem? Vagy ezt rosszul tudom, h az ő könyvelőjük rendezi ilyenkor a dolgokat? Majd járogathatok vissza hozzájuk. Így is hányingerem van tőlük, ahogy viselkednek velem (meg az alkalmazottaikkal). :(
2017. nov. 12. 19:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
MEgteheted, hogy beviszed a NEAK-hoz a tp és csed-gyed igénylést, hivatalból megkérik a foglalkoztatóit.
2017. nov. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Carragher_x ***** válasza:
100%

Pár papírt kell neki leadnod, nem egy nagy vmi.


"Csak nekem meg terhesen nem hiányzik a feszültség, ami majd ezzel jár"

Az se kisebb feszültség, amikor majd nagy hassal meg kisbabával egy esetleges mostani butaság miatt pártízezer forintból kellene összehozni a hónapot.

2017. nov. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Carragher_x ***** válasza:
100%
Ja, de a hármas is jól írja.
2017. nov. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
A szülés napján munkaviszonynak kell lenni a csedhez és a gyedhez. Ha nincs,csak gyes jár,meg az egyszeri anyasági. A gyes huszonvalamennyiezer, az anyasági 1x 64000Ft.
2017. nov. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Ha hagyod magad meg is érdemled. Ennyire ne legyél már szerencsétlen.

Közös megegyezést nem irod alá es kész. Fegyvert tart a fejedhez? Ha aláirod buksz mindent. Táppenzhez, csed, gyed igényléshez kelleni fog, de ha nem továbbitja panasz teszel es megbüntetik. Minden táppénzes papir másolva legyen. Csednel, gyednél szintén panasz. Majd megy a büntetes. Ha te nem állsz ki a jogaidért senki nem fog helyetted. Ne legyél ilyen nyámnyila, gondolj a gyerekedre.

2017. nov. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! De a NEAK-hoz úgyis bevihetem a papírokat, ha mondjuk a munkahelyen azt mondják, h nem "akarnak" elengedni táppénzre? Annyi akkor h nem írom alá a kilépő papírokat, és a NEAK-on keresztül tp.?
2017. nov. 12. 20:57
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Inkább lemondasz havi többtízezer (akár százezer) forintról hogy ne idegeskedj. Ha nincs szükséged a pénzre akkor ird alá a közös megegyezést de akkor csak a 25e-s gyes fog járni. Közös megegyezés csak akkor van ha aláirod. Táppénzre meg elmész és k3sz, nem irhatja felül a munkáltató, ha nem továbbitja a papirt es panaszt teszel megbüntetik. Miért nem tudsz kiállni magadért kicsit?
2017. nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

De a NEAK-hoz úgyis bevihetem a papírokat, ha mondjuk a munkahelyen azt mondják, h nem "akarnak" elengedni táppénzre? Annyi akkor h nem írom alá a kilépő papírokat, és a NEAK-on keresztül tp.?


A táppénzes papirokat július óta csak a munkáltató küldheti ne elektronikusan. DE ha nem teszi te beadod nekik a tápprnzes pair másolatokat, és egyben panaszt teszel hogy nem együttműködő a munkáltatód és nem továnnitja. Intezkednek nyugi, ha továnbra sem.küldi be büntetést kaphat.

Közös megegyezést semmiképp ne irj alá, bármit alá akarnak iratni nyugodtan irj nekem, jogász vagyok, segitek szivesen ha nem érted mit jelent. Semmilyen papirt nem kell alairnod, majd csak a gyednrl a fizetes nélküli szabihoz.

2017. nov. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!