Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek mennyi buktatója...

Szerintetek mennyi buktatója van a CSOK-nak?

Figyelt kérdés
Hamarosan férjhez megyek, és csak most jutott eszünkbe,hogy tulajdonképpen megigényelhetnénk. Egy gyermekem van, és szeretnénk közöset. Érveket szeretnék pro és kontra.Nagyon sokan nincsenek jó véleménnyel a CSOK-ról. Őrültség felvenni?

2017. dec. 16. 06:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi felvettük, de csak egy gyerekre, hasznàlt lakàsra. Egy előre vàllalt gyereket nem tartottam őrültségnek, kettőre nem mertem volna.

A 10+10-es csok meg nem a kispénzüek pàlyàja így azon el sem gondolkoztunk.

2017. dec. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%

Attól függ

Ha nincs megtakarításod, ingatlanod, amit eladhatsz ès beleforgatsz az èpítèsben, akkor elèg felelőtlensèg. És az nem mindegy hová akarsz èpíteni, hisz a telekárak is változóak

Időre szülni...stb.

De ez már annyiszor volt kèrdès, mièrt nem keresel vissza???

2017. dec. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Saját ingatlan van, megtakarítás nincs, de majd lesz. Kerestem a kategóriáknál ilyesmit, de nem találtam.
2017. dec. 16. 07:33
 4/23 anonim ***** válasza:
22%

Beírod ide a keresőbe: csok

Ès woáa, feldobja, hogy "csok" "igènylès" kulcsszó ès máris tièd a pálya!

Ha mèg ez sem megy, ne akard magad kötelezettsègekbe verni!

2017. dec. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%

Nem őrültség csak ésszel kell.

Facebookon van egy csoport Csok kérdések és válaszok néven, ott korrekt szakértők válaszolnak ingyen. Kiss Gábor nagyon rendes, segítőkész és rengeteget tud segiteni. Vannak doksik is feltöltve ahol össze vannak szedve a fontos dolgok róla, ha k3rdésed van utána szivesen válaszolnak. Fontos téma, sokat lehet ám bukni egy rissz tanácson, ne itt kérj....

2017. dec. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért kell bunkózni egyeseknek. Csak a kérdésre várok választ, aki erre képtelen, az ne válaszoljon, ennyi.
2017. dec. 16. 07:55
 7/23 anonim ***** válasza:
49%

Nem voltam bunkó, ellenbe te viszont hiperèrzèkeny vagy, mint itt legtöbben.

A CSOK igen komoly elköteleződès, hitel, tartozás, ha nincs meg a 3gyereked(mert akkor ajándèk)!!

De, mivel le sem írtad, hogy melyik CSOK(használtra vagy a 10+10)èrdekel konkrètan, valamint azt sem, hogy ti milyen anyagi háttèrrel rendelkeztek, így csak találgatni lehet a kèrdèsedre.

Innen is látszik, hogy csak hallomásból èrtesültèl róla, de lövèsed sincs az egèszről!

Előbb tájèkozódj(ne itt, hanem a forrástól-pènzintèzet) ès utána kèrdezgess!


[link]


[link]

2017. dec. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Még az igénylőlapot se kértük ki. Nyilván nem vagyok a saját magam ellensége, és mielőtt bármibe is belevágnánk, előtte tájékozódok itt, mivel személyes tapasztalatra vagyok kíváncsi. Paragrafust és egyebeket én is be tudok írni a keresőbe.
2017. dec. 16. 08:45
 9/23 anonim ***** válasza:
61%
Engem most biztosan le fognak pontozni, de egy meglévő gyerekre és 2 vállaltra vettük fel a csokot (10 m) + 7 millió hitelt.Van megtakarításunk és építkezünk. Már most rajta vagyunk a második gyerkőcön, reméljük minél hamarabb összejön, bár 10 évünk van, hogy 2 gyermek még megszülessen.Mi már a csok elött is 3 gyereket terveztünk, szóval nem azért akarunk 3-at, hogy megkapjuk a csok-ot.A hitel részét pedig 15 évre vettük fel.Most jónak tűnik, és a reméljük a legjobbakat,illetve, hogy minden úgy fog alakulni ahogy elterveztük.
2017. dec. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%

Rosszul tudod, mert csak 8êved van a 2gyerekre...

Ha egyet vállalsz plusszba, akkor meg csak 4èved van rá!

4+4+2èv van a vállalásra!

2017. dec. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!