Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lejár a Gyes, június végén...

Lejár a Gyes, június végén jön a baba, kapok majd Csed-et?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Január 5-én lejár a Gyes-em. 1 évvel ezelőtt szűnt meg a munkaviszonyom. Június végén érkezik a kistesó. Fogok kapni Csed-et? Vagy csak a Gyes-t? Köszönöm.
2017. dec. 28. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha egy éve megszűnt a munkaviszonyod, és most nincs, akkor nem fog járni. Esetleg a munkanélkülivel játszhatsz. Beregisztrálsz a munkaügyibe, olyan időpontban, hogy járjon a munkanélküli támogatás a szülés időpontjában vagy előtte 28 nappal, mikortól CSED-et igényelhetsz. Így biztosított leszel és, ha jól tudom talán minimálbér alapján kalkulálnak ellátást.
2017. dec. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem fog járni csak gyes
2017. dec. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki leszavazta az első válaszom mégis mi a probléma vele? A válaszom első fele helyes, mert jelen helyzetben nem jár csak GYES. És igenis játszhat a munkanélkülibe regisztrálás idejével is. Itt a törvényi részlet.

Álláskeresési ellátásban részesülők csecsemőgondozási díjának összege

Ha a csecsemőgondozási díjra való jogosultság az álláskeresési támogatás vagy vállalkozói járadék folyósításának ideje alatt, vagy folyósításának szünetelése alatt, vagy ezek megszűnését követő 42 napon belül nyílik meg, a csecsemőgondozási díj összegét a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér alapján kell megállapítani, azonban a pénzbeli ellátás naptári napi alapja nem haladhatja meg az álláskeresési támogatás vagy vállalkozói járadék alapját képező összeg harmincad részé

2017. dec. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Igen a munkanélkülivel lehet játszani, hogy biztosított legyél az igénylés napján, de arra is figyelj, hogy meglegyen az igénylés napján a két éven belül szükséges egy év biztosítotti viszony. (Még fél év van szülésig és egy éve már megszűnt a munkaviszonyuk, ezért írtam)
2017. dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én nem pontoztam le senkit. :/ Tehát a munkanélkülibe meg tudják mondani ezeket.
2017. dec. 28. 20:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen meg tudják mondani.

De te is ki tudod számolni. Nézd meg a szülésed várható idejét. Előtte 2 éven belül van e 1 év munkaviszonyod még? Ha nem mennyi hiányzik pontosan, a munkanélküli max 3 hónapot ad az idődhöz. Ha bőven van 1 éved az jó, ha éppenhogy akkor az nem annyira, mert ha csúzsik a szülés ideje, kicsúszhatsz az időből. HA pedig reménytelen az egy év, akkor sajnos a támogatás is reménytelen és csak GYES jár majd.

2017. dec. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os. 2016 decemberben szűnt meg a munkaviszonyom. Nem tudom pontosan Decemberben melyik nap,holnap szedem elő a papírjaimat. Császáros leszek,így Június hónap vége lesz a programozott császár. Kb Június 24-29 lesz a szülés várható ideje.
2017. dec. 28. 21:30
 8/10 A kérdező kommentje:
2017.02.24-én szűnt meg a munkaviszonyom. 4 éves munkaviszony volt. Akkor ez így jó? Ugye jól gondolom?
2017. dec. 29. 15:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt kell kiszámonod, hogy a szülés napján (vagyis a kiírt időpontban) megvan e a 365 nap biztosítás.

Nagy vonalakban 2016.jún 29 től van e 365 nap.

(Kb számítás kb 8 hónap van munkaviszony és 3 hónapot tudsz játszani a munkanélkülivel. Így nincs meg a 365 nap de ha előbb igényled a csedet akkor még meg lehet érdemes kiszámolni rendesen és az alapján igényelni a munkanélkülit)

2017. dec. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!!! :)
2017. dec. 29. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!