Jár-e a gyerektartás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A szüleim elválnak 20 év után. Nagyjából mindenben megtudtak egyezni, kivéve a gyerektartásban. El fogunk költözni és anyám 3 gyereket fog nevelni (köztük engem is) elég csekély fizetéséből. Apám csak a másik két testvérem után hajlandó fizetni, rám nem , mert arra hivatkozik, hogy én nem a fia vagyok. Ami igaz is, de mikor még meg sem születtem elvette anyámat és azt mondta saját fiaként fog felnevelni. Nevére vett egy családban nevelkedtünk stb. 20évig en azt hittem, hogy ő az igazi apam de mint kiderült nem. Egyébként még felsőoktatásban tanulok és ugy tudom, hogy addig nekem is kijár a támogatás. Elég nagy bunkóság ilyet kijelenteni, hogy rám nem hajlandó fizetni mert nem a verszerinti gyermeke vagyok. Kinek van igaza és ilyenkor mit lehet tenni?

2018. febr. 26. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Nem.
2018. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%
Szia én úgy tudom hogy 18 éves korig köteles fizetni, de mivel nem az igazi apud igy még felelősségre se vonható de bocsánat ha tévedek
2018. febr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Rokontartás járna én úgy tudom. Ha pedig a nevére vett és úgy nevelt, mint a sajátját, akkor igen nagy bunkósság most ilyennel jönni.
2018. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nevére vett, akkor te is a gyereke vagy.

A tanulmány/kor részhez nem tudok hozzá szólni, nem vagyok tisztában a mostani jogszabályokkal.

2018. febr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha a "nevére vett" - mert ilyen nincs jogilag - azt jelenti, hogy hivatalosan örökbefogadott, akkor saját gyereknek számítasz.


2. Viszont ha már nagykorú vagy, akkor nem jár utánad gyerektartás, csak rokontartás, ami nem minden esetben jár - a te esetedben valószínüleg már nem.

2018. febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyád kérje bíróságon a gyerektartás megállapítását.

Egyébként te is bemehetsz a hozzád legközelebbi bíróságra ingyenes fogadó napon és megkérdezheted.

2018. febr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%
Ha viszont azt mondja hogy anyukád átverte és kér egy DNS vizsgálatot akkor semmit nem kell fizetnie.
2018. febr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha hivatalosan ő szerepel az édesapádként úgy, hogy pontosan tudta, nem tőle származol, akkor 20 év után már nem fogják megváltoztatni a családi jogállásodat, kérhetsz tőle rokontartást addig, amíg megszakítás nélkül nappali tagozaton tanulsz, de max 25 éves korodig. Ez nem szokott túl nagy összeg lenni, pláne, hogy 2 kiskorú után tartásdíjat kell fizetnie, ugyanis nem ugyanazok a szabályok, mint a gyerektartás esetén.

Értem, hogy kevés lesz a pénz, de lehet, hogy a helyedben én nem erőltetném ezt túlságosan, diákmunkával kb. egy hétvégén meg tudod keresni, amire számíthatnál tőle. Van diákhitel, szoctám az egyetemtől, te tutira jogosult leszel, mint nagycsaládos, egyedülálló szülővel rendelkező, alacsony egy főre jutó jövedelemmel. 20 éves korodig felnevelt, mint a sajátját, noha tudta, mi a helyzet, köszönd meg és lépj tovább. Ha nem cirkuszoltok a pénzen, megtartjátok a normális kapcsolatot, az többet ér, még az is lehet, hogy idővel magától is támogat, ha megteheti.

2018. febr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen igen. A nevére vett az ő vezeték nevét is viselem. Nem rég derult ki ez a dolog. En abban a tudatban is nőttem fel, hogy ő a vérszerinti apám. De most igy a válás küszöbén ilyenekkel vagdosódik. Mondanom sem kell elég rosszul esik.
2018. febr. 26. 12:49
 10/13 anonim ***** válasza:
10%
Hát szerintem meg neki az esik rosszul hogy felnevelte egy vadidegen gyerekét akinek eddig is meg most is csak bevételi forrásnak kell.
2018. febr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!