Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyukák! Akik most mennek...

Anyukák! Akik most mennek vissza gyes után, vagy nemrég tértek vissza, hogyan vielitek?

Figyelt kérdés
Két gyermekem van, (4,5 és 2 évesek) kettőjükkel összesen 5 évet voltam itthon, napokon belül megyek újra dolgozni.Ami azt illeti én nem úgy vagyok vele, mint sok anyuka, h hurrá dolgozok. Engem kicsit megvisel. Egyrészt mert lezárult egy korszak, már ovi, bölcsi. Nem leszünk már együtt itthon. Olyan jó volt, mikor picikék voltak és velem voltak. Többé nem lesznek picik. És több babát nem akarok. Másrészt belegondolok, hogy basszus nyugdíjas koromig mostmár mehetek dolgozni. Meg hát olyan jó volt itthon :D Nektek nem volt ilyen érzésetek?
2018. márc. 29. 20:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Az lemaradt a fő kérdésből, hogy dolgozni vissza :D
2018. márc. 29. 20:54
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Jól viseltem. Kb megmentette a házasságomat is, hogy újra munkába álltam. 2 gyerekkel 3 évet voltam itthon. Én már vágytam arra, hogy dolgozhassak. Ha te nem vágysz, miért mész vissza?
2018. márc. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert az visszautasíthatatlan ajánlat. Nem hinném hogy még egyszer lenne szerencsém ilyen jó munkát kapni, ha ezt most kihagyom.
2018. márc. 29. 21:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én hasonló cipőben járok. Nagy 4 és fél éves középsős, kicsi 2 és fél éves, még itthon. Kicsi június végén tölti a 3-at. Úgy terveztem addig itthon leszek vele, plusz akkor már a nyarat is. Az a két hónap már nem oszt nem szoroz. Szeptembertől meg a kicsi kiscsoportos, a nagy meg nagycsoportos lesz. Én meg keresek munkát. Aztán persze az élet mást hoz illetve hozott. Kiírtak egy olyan állást ami nagyon jól jönne, kár volna kihagyni. Megpályáztam, az eredményre várok. Ha összejön áprilistól megyek dolgozni. Fáj a szívem a kicsi miatt, mert nem vagyok vele itthon 3 éves koráig. De addig már csak 3 hónap van. Mást beadnak 1 évesen bölcsibe. Ezzel vigasztalom magam. Illetve utána lehet hogy hónapokig nem találok majd állást, és bánni fogom, hogy ezt nem pályáztam meg. Akkor már ez a 3 hónap igazán nem számít. Viszont ha összejön a meló, akkor meg kell oldanom a gyerekfelügyeletet. Bölcsibe nincs hely. Májustól van hely az oviba, de nem akarom, hogy beszokjon a jelenlegi kiscsoportba ( nálunk tiszta csoportok vannak, nem vegyes)és megszokja az óvónéniket, majd szeptembertől új kiscsoport új óvónénik. Mert ugye akikkel most lenne, azok szeptembertől már középsősök. Meg a nyár az ugye legyen nyáriszünet. És a nagyobb is június közepétől itthon lenne, akkor a kicsit minek adjam be másfél hónapra. És itt kezdődik az én gondom. Ki vigyáz rájuk, ha dolgozok? Eddig a mamák lelkesen jelentkeztek, majd mindegyik kezd kifarolni a feladat alól. Anyukám munkanélküli, de pont most talált egy jónak tűnő állást és megpályázza. Ha felveszik nem tud nekem segíteni a gyerekfelügyeletbe. Anyósom otthon van, apósom külföldön dolgozik. Kb. úgy néz ki, hogy anyósom 2 hetet itthon van utána 2 hetet kimegy apósomhoz. Ha itthon van vállalja a gyerekeket, ha nem akkor nem tudom ki vigyáz majd rájuk ha anyukám is dolgozni fog. Anyósom azt mondta hogy a kedvünkért nem marad itthon. Nem akarom elvenni tőlük a nyári szünetet azzal hogy napközis oviban vannak a nyáron. Tudom sajnos más a világ most mint régen. Most a nagymama korúak még dolgoznak, ahelyett hogy már az unokákkal foglalatoskodnának. Szóval átérzema helyzeted. Én se akarok már több gyereket, mégis lelkiismeret furdalásom van hogy visszamegyek dolgozni, mielőtt betöltené a 3-at a kicsi.
2018. márc. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Folyt köv.

Szóval lelkiismeret furdalásom van a munkába állás miatt.Én is nehezen éltem meg hogy nem leszek többet terhes, a gyerekek nőnek, és ezáltal lezárul az életem egy szakasza. Egy időbe akartam még harmadik gyereket. Rájöttem hogy valami új hiányzik az életemből. Vagy a harmadik baba vagy már az is jó lenne ha lenne egy jó munkahelyem. Új feladat új kihívások.Mindkettő kielégített volna lelkileg. Mivel a két gyerkőc is sok figyelmet és energiát kíván így úgy döntöttünk a férjemmel elég a két gyerek. Fel is kell nevelni őket. Már nem hiányzik a harmadik baba. Izgat hogy milyen lesz majd az új munkám. Csak hát lemondásokkal jár. Ha a mostani állás pályázatom összejön egyrészt örülni fogok, mert végre lesz egy jó állásom. Tényleg jó. De a másik részről meg nagyon szomorú leszek, hogy nem használom ki ezt a kis időt amit még a gyerekekkel lehetek. A kicsivel a 3 hónapot a három éves koráig, illetve a 2 hónap nyári szünetet. Ez volna az utolsó időszak amikor még itthon lehetnék velük, az utolsó nyár. És most azon agyalok mint sok más anyuka hogy hová teszem őket a szünetekben, ha dolgozni fogok.

2018. márc. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan azt érzem amit te. Én is 5 évet voltam itthon. Én is lehet hogy napokon belül munkába állok. Én is sajnálom hogy lezárul a babás korszak, az otthon töltött idők, holott már nem vágyok újabb gyerekre. És én se repesve megyek vissza dolgozni, ha összejön a munka, mert arra gondolok de jó volna otthon velük. És ki vigyáz majd rájuk ha én nem tudok. Engem is rémiszt hogy tényleg most már az van hogy meló nyugdíjig. Indul a mókuskerék. De nem csak nekem, a gyerekeknek is. Ovi, ált. suli, közép suli... s ha akarnak felsőoktatás. Jaj! Nem lesz egyszerű, de ez az élet rendje. :-)
2018. márc. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én még nem mentem vissza dolgozni, de engem minden korszak lezárása meg visel kicsit... A terhesség vége, a kisbabás korszak vége mikor már elindul, a szoptatás vége, aztán mikor a nagyfiamnak volt az első ovis szülői, emlékszem elsírtam magam, mikor megkapta a jelét, hogy már ilyen nagy, hogy saját jele van :D De nem szomorú voltam igazából meghatódtam csak, de nehéz volt az első idő nélküle míg oviban volt (pedig csak délig :))

Én úgy tervezem a kicsi is délig lesz ovis én pedig 4 órában dolgozok csak, így könnyebb lesz hozzászoknom :) De így is biztos rossz lesz valamennyire, hogy elmúlt azt otthon lét (főleg ha valakinek nem is túl jó a melója).

2018. márc. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Úgy látom, akkor nem vagyok egyedül ezzel 🙂 köszönöm a válaszokat ☺️ nem egyszerű. Bennem is bennem van, hogy szegényeknek is beindult úgymond az élet. Ők sem lesznek itthon velem többet. Bölcsi, ovi, suli, munka. Ráadásul fiúk, még gyesen sem lehetnek :D
2018. márc. 30. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!