Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Melyik bér kellene legyen az...

Melyik bér kellene legyen az ellátás alapja?

Figyelt kérdés
Ezidáig első gyermekemmel voltam itthon GYES-en, közben várandós lettem, de vissza akartam menni arra a pár hónapra dolgozni mielőtt a pici megszületik. Mivel az egészségügyi állapotom indokoltá tette veszélyeztetett terhes lettem így aktív munkavégzés helyett táppénzre kerültem. A kérdésem az lenne, hogy emelték január 1-től a bruttó bérem X összeggel, de a fizetési papíron, ami a múlt hónapra vonatkozik - itt már teljes egészében táppénzen voltam - még a tavalyi bruttó bérem az alapja, nem pedig az ez év elejétől emelt fizetés. Ebben az esetben melyik összeg számít? Jogos így vagy esetleg elfelejtették figyelembe venni az időközben történt emelést?
2018. júl. 9. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Mikortól vagy táppénzen?
2018. júl. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kicsivel több, mint egy hónapja.
2018. júl. 9. 12:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha egyetlen egy napra semm mentél vissza dolgozni, még egy nap szabit sem vettél ki a táppénz előtt, akkor igen, jogos, hogy a tavalyi béreddel számoltak, sőt, még a csed, gyed alapát is a tavalyi béredből fogják számolni, vagyis ugyanannyit kapsz a 2-dik gyerekre is, mint az elsőre.

Legalább 1-2 nap szabit ki kellett volna venni, a táppénz előtt, így az új béred lett volna az alap.

2018. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!